Новини на ВІККАВіККА-новини17 мільйонів гривень цьогоріч планують вкласти в реконструкцію Хрещатика

17 мільйонів гривень цьогоріч планують вкласти в реконструкцію Хрещатика

-

- Advertisment -

17 мільйонів гривень цьогоріч планують вкласти в реконструкцію Хрещатика. Якою вулиця стане після – в міськвиконкомі поки що тільки визначаються. Фахівці пропонують ґрунтовні концепції, містяни висувають свої пропозиції. Спеціально створена робоча група, говорять у мерії, розгляне абсолютно всі проекти, бажання та зауваження. До кінця зими, запевняє міський голова, громадськість побачить збірний проект, обговорювати який можна буде ще протягом місяця. А як тільки потепліє, за реконструкцію вулиці візьмуться вже не словом, а ділом. А просто зараз про минуле та майбутнє Хрещатика у спеціальному репортажі розкаже Марія Гаврилян.

Марія Гаврилян, кореспондент: «Сьогодні вулиця Хрещатик – не лише одна з головних транспортних артерій міста, а й історичне серце Черкас. На початку минулого століття вона була, як нині кажуть, «даунтауном», тобто бізнесовим, торговельним і розважальним центром».

Щоправда, протяжність її була в рази меншою, ніж нині.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Якщо брати історично, то Хрещатиком можна назвати лише квартал від Дашкевича до Вишневецького. Там раніше зосереджувалися магазини і т.д. Одну частину називали Миколаївська, іншу – Дубасівська».

Пізніше вулицю стали називати Дахнівською. В радянські часи вона мала ім’я російського політичного діяча Мойсея Урицького, а вже згодом отримала назву Хрещатик. Нині на її двох із лишком кілометрах розташовані основні архітектурні пам’ятки міста. Більшість із них з’явилася тут в кінці 19-го – на початку 20-го століть. Та, на жаль, далеко не всі дожили донині. Пам’ять про них бережуть лише світлини та гравюри тих часів. Фотоекскурсію Хрещатиком столітньої давнини проводить краєзнавець Сергій Ганницький.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Це був будинок купця Зібельрмана, який був по діагоналі від будинку Цибульських. Він зник у 19-му році. Період був неспокійний. А от Каурівська церква, яка стояла на місці нинішнього Будинку вчителя».

Деякі будинки з карти міста стерла війна. Інші – час. Деяким будівлям пощастило вціліти до сьогодні. Так, візитівками сучасного Хрещатика по праву можна назвати приміщення Палацу одружень та «Укрсоцбанку». Обом уже давно «перевалило» за сотню років. Щоби будівлі простояли ще принаймні стільки ж – їх реставрували. А цьогоріч владці збираються взятися за Хрещатик комплексно. Інвестувати в це планують близько 17 мільйонів гривень. Справа відповідальна, а тому потребує детальної підготовки та виваженості.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Що ми бачимо із необхідних заходів? По-перше, визначити призначення вулиці: чи вона буде звичайною, призначеною для руху транспорту, офісів і житла, чи вона буде виконувати специфічне завдання».

Вирішувати майбутнє Хрещатика міський голова припрошує всіх бажаючих. Пропозиції приймає в соціальних мережах і на електронку міськвиконкому. Містяни цю тему охоче обговорюють. У кожного – свої ідеї.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Будинки вже простояли багато років, пережили не одну війну. Тому яскраве кольорове рішення – не вихід. До кожної будівлі треба підходити індивідуально».

Для детального аналізу всіх пропозицій при міськвиконкомі створили робочу групу. До її складу ввійшли працівники мерії, провідні архітектори, скульптори та дизайнери Черкас, а також краєзнавці.

Олександр Ільченко, директор департаменту містобудування Черкаського МВК: «Звернення надходять і в письмовій формі. Ми вивчаємо і все, що з’являється на форумах в інтернеті. Тобто нічого не проходить повз цю групу».

Самі ж члени робочої групи минулої п’ятниці збиралися за круглим столом, щоби презентувати власні проекти.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Були представлені 6 різних пропозицій, але нам не вистачило сил, щоби звести їх до єдиного варіанту. Тому вирішили до цієї п’ятниці, щоб вийти на один узагальнений проект».

У чому зійшлася робоча група, так це в тому, що пріоритет на Хрещатику повинні мати пішоходи. Швидше за все, повністю пішохідним він не стане, але, ймовірно, рух транспорту заборонять на відрізку від Вишневецького до Дашкевича.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Я думаю, що ми за 2-3 тижні зможемо візуалізувати концепцію, зробити малюнки, можливо, навіть макет. Ми його виставимо в публічному місці для загального огляду й далі для обговорень».

А до кінця березня, сподівається міський голова, фінішують уже і громадські обговорення, і в мерії візьмуться складати проектно-кошторисну документацію. Хоч саму реконструкцію можна буде починати і без цього. Адже сьогодні владці чітко визначилася, що в будь-якому випадку ремонтуватимуть тротуари та фасади історичних будівель, робитимуть декоративну підсвітку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу

Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз....

На війні загинув уродженець Лисянщини

Додому на щиті повернувся черкащанин солдат Олександр Саєнко. Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Військовий народився у...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x