Новини на ВІККАВіККА-новини150 річниця перепоховання Т.Шевченка в Каневі відзначилася скандальністю

150 річниця перепоховання Т.Шевченка в Каневі відзначилася скандальністю

- Advertisment -

Пристрасті на могилі. 150 річниця перепоховання Тараса Шевченка в Каневі відзначилася скандальністю. На Чернечій горі зустрілися влада з опозицією. Минулося без жертв. Опозиціонери з усієї України завадили високим чиновникам зі столиці – Миколі Азарову, Володимиру Литвину та Ганні Герман – спокійно помолитися за Кобзаря. Вони вигукували «Геть!» і назвали посадовців, цитую, «рабами та підніжками Москви». Азарова та Герман такий прийом образив, Литвин же відреагував спокійніше. Детальніше – в сюжеті.

У минулу неділю в Каневі відбулися заходи із вшанування пам’яті Тараса Шевченка, приурочені до 150-их роковин від дня перепоховання його праху на Чернечій Горі. В них взяли участь керівники області, голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем’єр-міністр Микола Азаров і радник Президента Ганна Герман. Також приїхали патріоти з різних куточків України й іноземні делегації. Поряд із офіційними заходами, можливість віддати шану поету мала змогу й опозиція. Чимала колона представників Ради опозиційних сил Черкащини пройшла останнім шляхом Тараса вслід за владною колоною, пронісши від Успенського собору і аж до могили гігантський державний прапор. Антагоністичні сили на кілька хвилин розділив міліцейський кордон. Головні пристрасті почали вирувати на Чернечій горі. Церемонія покладання квітів та жалобні урочистості розпочалися після прибуття на гору Миколи Азарова та Ганни Герман.

Вигуки: «Геть московського попа!».
Нерви урядовцям і представникам влади дещо попсували представники Ради опозиційних сил.
Микола Азаров, Прем’єр-міністр України: «Щоб бути успішними, ми маємо вірити в свої сили та любити Україну та народ. Сьогодні пам’ять генія українського народу вшановують і в Україні, і міжнародні організації, зокрема, ЮНЕСКО».
Вигуки: «Ганьба! Ганьба!».
Державні високопосадовці по-різному відреагували на таку поведінку опозиціонерів.
Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: «У цей день нам потрібно не проголошувати промови, не кричати «ганьба» та «геть», що ми дуже добре засвоїли, а треба очевидно поєднувати кожному свої дії з думами, заповідями Т.Шевченка».
Найбільше образилися Микола Азаров і Ганна Герман.
Ганна Герман, радник Президента України: «Пробач, що не дали помолитися у спокої та в гідності за пам’ять твою. Пробач їм, бо вони не знають, що творять, бо вони не знають, великий Тарасе, що тебе ніхто не приватизував, що ти геній, і Кобзар, і повелитель для всього народу».
Микола Азаров, Прем’єр-міністр України: «Те, кто выкрикивал оскорбительные лозунги, ну тут даже комментировать не надо».
Та потім, відкинувши емоції, Микола Азаров таки поспілкувався із журналістами. Він розповів, що в розташованій поруч із музеєм Тарасовій світлиці відбулася коротка нарада з керівництвом музею за участі міністра культури з питань подальшого розвитку музею. На ній намітили низку заходів щодо подальшого облаштування музею. Зокрема, Азаров повідомив, що вже із неділі в музеї працюватиме охорона, якої раніше не було, і розпочнуть роботу з підготовки будівництва виставкового комплексу.
Микола Азаров, Прем’єр-міністр України: «Это место у нас одно такое на Украине, и, значит, внимание правительства будет постоянно к нему приковано».

У той час, як на Чернечій горі вирували пристрасті, біля її підніжжя проходив фестиваль «Уклін Кобзарю». Його учасники – митці з усієї України. Вони влаштували виставку-продаж своїх витворів. Там же відбувалась і виставка книг, присвячених творчості Тараса Шевченка та Черкащині. Однак великого ажіотажу представлені різні видання «Кобзаря» не викликали, бо черкащани та гості з різних регіонів України більшу увагу приділяли сувенірам.
Події на Чернечій горі наступного дня прокоментували представники Черкаської об’єднаної опозиції. За їхніми словами, в Каневі вони провели акцію «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте!». Вони пронесли останнім шляхом Кобзаря 45-метрове полотнище прапора та подарили музею унікальне видання творів Т.Шевченка. Образливі вигуки в бік високопосадовців опозиціонери називають такими, що спровоковані самою владою.
Леонід Даценко, голова Черкаської обласної організації «УНП»: «Іде повне намагання розколоти опозицію як взагалі в Україні, так і, найважливіше, завдати удар по нашій об’єднаній опозиції».
Черкаські «свободівці» заперечують особливу роль своєї партії в заходах на Тарасовій горі. Деякі ЗМІ повідомляли, що після виступу чиновників до мікрофона підбіг набито представник ВО «Свобода» Олександр Мамалига з Білої Церкви та вигукнув: «Перед вами виступали раби, підніжки, грязь Москви». Інцидент справді був, але той чоловік – не «свободівець», запевнив журналістів Михайло Вакуленко.
Михайло Вакуленко, голова Черкаської обласної організації ВО «Свобода»: «Ми всі були разом. Жодна політична партія не проводила якісь чи провокації, чи претендувала на якусь окрему роль».

Також опозиціонери подякували правоохоронним органам, які не допустили сутичок на могилі Кобзаря.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Уманський поліцейський доставив травмовану жінку до лікарні (ВІДЕО)

Дільничний офіцер поліції Владислав Загородній, повертаючись із виклику, помітив жінку, яка лежала на тротуарі. Про це повідомляє поліція Черкаської...

Відомий черкаський спортсмен змінює громадянство: виступатиме за Хорватію?

Срібний призер Олімпійських ігор-2024 гімнаст Ілля Ковтун розпочав процес отримання громадянства Хорватії, повідомляє сайт «Террикон спорт» із посиланням на...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас