Не дитяча виставка. В Черкасах чотирнадцятилітня дівчина в картинах передала героїчну історію. Подвиг азовця Романа Сокуренка, вона змалювала у кількох роботах. Той, нагадаю, із простріленим животом витягнув з-під обстрілу двох товаришів. Але поранення чоловіка виявилося смертельним.
Для неї він односельчанин. Для інших – всеукраїнський герой "Сокіл". Роман Сокуренко з Корсунщини воював під Іловайськом, де й отримав серйозне поранення. Після тривалого лікування в Німеччині помер 23 вересня так і повернувшись на малу батьківщину.
Ідейником виставки став учитель Юлії. Ярослав знав Романа особисто. Каже, товаришували давно, і його смерть стала неабияким горем для всієї Корсунщини.
Ярослав Байда, викладач образотворчого мистецтва: "Він також отримав поранення в живіт, куля пробила бронежилет і він з пораненням в животі спробував їх витягти, але було марно, вони вже померли".
На створення експозиції в юної художниці пішло три місяці. Допомагали у тому і батьки Романа. Із сімейного архіву давали фотографії і форму чоловіка. Усе, аби їхнього сина змалювали якнайточніше.
Юлія Деревінська, автор виставки: "Коли робила перерив, то я малювала щось для себе, щось яскраве, ніжне. Тому що ці картини було важко малювати".
Валентина, мама художниці: "Рисуем мы дома каждый день. Рисуем даже до позна, до 12, до часу. Если у нее пришло вдохновение, мы рисуем без перерва".
Всього на виставці представлено більше десятка творів у різних техніках.
Галина Мураєнко, працівник художнього музею: "Роботи пов’язані з подіям на Майдані. Але коли дивишся на них, мені зразу на думку спадає, що це не дівоча справа".
Максим, відвідувач виставки: "Впадають в око ці картини військової тематики. І навіть не кожен дорослий художник за це береться, тому що це досить складна і душевно складна тема".
Та сама Юля переконує, хоч малювалось важко, але воно того варте.
Юлія Деревінська, автор виставки: "Він дуже хороша людина. Коли я малювала ці картини, я хотіла відобразити всіх воїнів, які на Сході України. Вони як козаки".