Новини на ВІККАВіККА-новини100-річчя Івана Гончара

100-річчя Івана Гончара

-

- Advertisment -

Мистецтво, що подорожує. В обласному краєзнавчому музеї відкрили мультимедійну виставку. Її приурочили до столітнього ювілею визначного митця, музейника, науковця, народного художника України Івана Гончара. Масштабний культурно-просвітницький проект «Іван Гончар: Звитяга одного життя» зініціював Національний центр народної культури «Музей Iвана Гончара» за підтримки Фонду Рината Ахметова «Розвиток України». Далі – Наталя Кириленко.

100-річчя Івана Гончара відзначатимуть по всій Україні. Розпочали з Черкащини.
Ігор Пошивайло, куратор проекту: «Іван Гончар родом із Шполянського району, із села Лип’янка, саме це його Батьківщина. Тому ми вирішили почати саме з Черкас».
Життя видатного громадського діяча було насиченим. Він відомий як скульптор, графік, маляр, етнограф і колекціонер. Зібрав велику колекцію етнографічних матеріалів, творів народного мистецтва. Створив перший в УРСР приватний музей, який облаштував у власному будинку. Експонати для музею збирав під час імпровізованих експедицій Україною. Колекція налічує 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг, дерев’яні скульптури, музичні інструменти, іграшки, вироби з металу. Окремий масив колекції становлять 20 тисяч архівних світлин із різних регіонів України. Тепер фото розповідають про самого Гончара.
Петро Гончар, син: «Фактично він сам про себе розповідає, тут повністю автобіографія. А потім його вислови з його щоденників, я вже з цим ужився, воно невід’ємне від мене, наче з того життя переніс все».

Під час ювілейної виставки експонують і твори Івана Гончара. Черкащани пишаються своїм земляком.
Ольга Дмитренко, відвідувачка: «Гріє душу те, що ім’я Івана Гончара тісно пов’язане з селом Шевченковим, хвилюють і фото, хвилюють оті сорочки, які дуже гарно представлені тут, і, звичайно, самі слова Івана Гончара «Мистецтво – це святиня українського народу».
Далі виставка попрямує до Вінниці, Чернігова, Полтави та інших міст України. До кінця року організатори планують об’їхати дванадцять населених пунктів.
Ігор Пошивайло, куратор проекту: «Виставка, що подорожує, призначена розкрити образ і звитягу Івана Гончара, котрий є прикладом для багатьох, бо в несприятливих умовах ця людина зробила більше, ніж сьогодні роблять цілі інститути. Ця виставка є своєрідною духовною підтримкою багатьох творчих людей України».
Завершиться проект виставкою в Києві та національним форумом «Ювілейні Гончарівські читання».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x