10 березняв Черкасах відбудеться прем’єра першого етапу епосу «Тарас: слава». Це частина грандіозної постановки – драматичної поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха «Тарас». Постановку всіх вистав здійснить режисер Сергій Проскурня, який раніше був ініціатором і керівником проекту «Циганський барон». Кобзаря режисер вважає культурним брендом Черкащиний України, а після прем’єри, можливо, і світу.
Підтримати історичну пам’ять – саме цим мають житидавні регіони України. Черкащина – не виняток. Фішкою, а точніше культурним брендом нашої області, владці та творчі черкащани вважають великого Кобзаря.
Сергій Проскурня, режисер: «Як це не дивной не ризиковано звучить – Шевченко і є тим брендом, який може підтримати Черкащинута регіон енергією свого імені».
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Бренд Тараса, зокрема обговорення питання цього стратегічного напрямув розвитку області, умовно можна назвати «Кобзар єднає Україну» або «Кобзар єднає світ».
Саме так і виникла ідея створення грандіозної постановки – драматичної поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха «Тарас». Україна бачитиме одну виставу на рік, рухаючись від смерті до народження Кобзаря.
Сергій Проскурня, режисер: «Тараса Шевченка будуть виконувати різні актори, будемо рухатися від кінця до початку, ми зараз беремочетверту частину, як каже автор, Тарас відходить у вічність, але проходить до нас на сцену з цікавим періодом життя».
Сам автор тетралогії Богдан Стельмах зізнається: почав її створювати ще наприкінці 80-их. У Львові тоді побачили світло рампи дві перші частини – присвячені дитинству та юності Тараса. Вистави мали такий успіх, що у Львові з’явився пам’ятник Великому Кобзареві. Сьогодні ж зануритисяв Шевченкове життя зможуть актори черкаськогота не лише театрів. У виставі «Тарас: слава» центральну роль виконає відомий актор, режисері драматург Олександр Денисенко. Інші актори також уже ознайомилися з текстами.
Богдан Стельмах, поет, драматург: «Я бачив, як тепліли їхні очі, і не від того, що актори хотіли спати, а від того, що були розчуленіта зацікавлені».
У черкаському театрі радіють новому проектуй очікують чималого резонансу. Щоправда, хвилюються, що часу на підготовку небагато.
Володимир Осипов, директор Черкаського обласного академічного музично-драматичного театру ім.Т.Шевченка: «Останніми рокамив театрі з’явилися такі вистави, як «Великий льох», «Назар Стодоля». Це були його твори, а тут буде проект – про НЬОГО, це просто колосальний драматичний матеріал».
Скільки коштіввитратять на реалізацію проекту, його ініціатори ще не рахували. Утім, сподіваються і на державну фінансову підтримку.