Купа фарби, синців та емоцій. Усе це – наслідки відкритого чемпіонату області з пейнтболу. У ньому за звання найвлучніших і найшвидших змагалися спортсмени з Черкас, Умані та Сміли. Всього участь у чемпіонаті взяли 4 аматорських команди та 3 команди спортсменів-професіоналів. Найкращі результати у змаганні показали саме черкасці. Про особливості розривного та запального виду спорту – дивіться в сюжеті далі.
Кілька напружених хвилин – і поле перетворюється на яскраву мозаїку. Це пейнтбол – технічна, спортивна гра, що імітує динамічну бойову ситуацію на обмеженому просторі. А ще, додають учасники гри, це справжній екстрим і не тільки.
Андрій Кравцов, гравець із Умані: «Тут і взаємопідтримка, тактика, динаміка, це корисна річ, але, насамперед, це спорт, потрібний, приємний, корисний…»
Для такої гри використовують спеціальний пневматичний пристрій – маркер – і кульки з водорозчинною фарбою. І хоча кульки желатинові, але б’ють вони добряче, зізнаються гравці. Швидкість польоту такої кулі – 90 км/годину. Тож техніка безпеки понад усе.
Андрій Кравцов, гравець із Умані: «Синці – це дрібниці, найстрашніше – зняти маску, а так… це не такий вже і травматичний вид спорту».
Володимир Полтавський, голова Федерації пейнтболу Черкаської області: «За статистикою, яку ведуть страхові агентства, пейнтбол на достатньо низькому рівні за травматизмом, але ми дуже ретельно контролюємо техніку безпеки, гравці одягають усі необхідні засоби захисту».
Правила цієї гри складніші, ніж у футболі чи баскетболі, наголошують організатори змагань.
Володимир Полтавський, голова Федерації пейнтболу Черкаської області: «Судити складно, тому на майданчику майже стільки ж суддів, скільки і гравців».
Популярність пейнтболу, наголошують організатори турніру, постійно зростає.
Дмитро Козирєв, голова наглядової ради Федерації пейнтболу Черкаської області: «Після того, як київські хлопці посіли друге місце на чемпіонаті світу, то популярність справді зростає. Але не слід також забувати, що пейнтбол – один із найдорожчих видів спорту».
У Черкасах це вже другий відкритий чемпіонат області з пейнтболу. Цього разу змагалися 4 аматорські команди та 3 команди спортсменів-професіоналів. Найкращі результати показали у грі саме черкасці – і з механічним, і з електронним маркером у руках. Наступні змагання в Черкасах заплановані вже на 30 липня.