Нащадки спартанців. Саме так називають вихованців спортивного клубу «Грізлі». Спортсмени довели, що вони найкращі не лише в бойовому самбо, але й у давньому мистецтві бою – панкратіоні. Це давній олімпійський вид єдиноборства, що є синтезом боротьби та кулачного бою. Із подробицями Вікторія Хамаза.
Секрети спартанців відтепер відомі і черкасцям. Вихованці спортивного клубу «Грізлі» освоїли мистецтво боротьби давніх греків – панкратіон.
В’ячеслав Василенко, президент Федерації панкратіону в Черкаській області: «Види такі: агон, ММА, греплінг і джиу-джитсу. Греплінг – це лише боротьба, яка практично вся проходить у партері без кімоно. А джиу-джитсу – та ж боротьба, але в кімоно».
Інші два види різняться не лише технікою, а й спрямуванням ударів.
В’ячеслав Василенко, президент Федерації панкратіону в Черкаській області: «І другі два види, ММА і агон, уже йдуть із ударами. Але в агоні адаптовано більше для дітей, не можна бити в голову. А в ММА йде повністю вся ударна техніка».
Панкратіон – це відроджений давній олімпійський вид єдиноборства, що є синтезом боротьби та кулачного бою. Це двобій двох неозброєних атлетів із застосуванням прийомів боротьби, ударів і больових захоплень. Нині в Черкасах панкаратіон викладають у двох спортивних залах. Спортсмени хваляться, вони вже провели свій перший чемпіонат.
В’ячеслав Василенко, президент Федерації панкратіону в Черкаській області: «Провели ми його для відбору на чемпіонат України, де хлопці показали себе спочатку на чемпіонаті області, куди завітала вся область. Були кураїсти, самбісти, дзюдоїсти. Завітали всі. Найсильніших повезли на чемпіонат України».
Свою вправність у спартанському двобої грізлівці довели на першому чемпіонаті Черкаської області з панкратіону. До участі у змаганнях долучилося близько півсотні учасників, які були поділені на 9 команд. Суддя Дмитра Нємков запевняє: у чемпіонаті взяли участь лише найсильніші спортсмени Черкащини.
Дмитро Нємков, суддя першого чемпіонату області з панкратіону: «Було дуже цікаво та захопливо. Ми вперше судили. Високий рівень, було цікаво. Було багато боїв. Деякі навіть доводилося зупиняти».
Упевнену перемогу здобули вихованці спортивного клубу «Грізлі». Опісля збірна команда Черкащини вирушила на чемпіонат України.
В’ячеслав Василенко, президент Федерації панкратіону в Черкаській області: «Тільки два учасники отримали призи. Один посів третє місце, а інший – друге та третє у розділі джиу-джитсу й агон. Для першого разу цей результат не поганий, оскільки це вже чемпіонат України».
В’ячеслав Василенко розповідає, що нині панкратіон набуває неабиякої популярності серед черкасців. Вони охоче вивчають мистецтво боротьби давніх греків.
Вікторія Хамаза, кореспондент: «Хоча панкратіон – мистецтво бою справжніх чоловіків, проте він до снаги й дівчатам».