Бронзова перемога. Так говорять про свій успіх гравці збірної Черкаської області з голболу. Це – гра для людей із вадами зору. Ігри в голбол проходять винятково при повній тиші. Днями наші спортсмени повернулися з Кубка України. Там вперше за всю історію свого існування черкаська команда виборола бронзу. Раніше нашій команді вдавалося ввійти лише до п’ятірки кращих. Більше – в сюжеті Вікторії Хамази.
Черкаські гравці в голбол вибороли бронзу на Кубку України.
Сергій Коба, тренер збірної Черкаської області з голболу: «Для мене це був шок. Несподівано з’явилися чоловічі сльози. Це була велика радість. Хлопці до цього йшли. Це підйом дуже сильний. Хлопцям це було потрібно».
Змагання проходили в Полтаві. Суперниками черкасців стали команди з Полтави, Житомира, Чернівців, Дніпропетровська та Харкова. Аби потрапити до трійки призерів, наші спортсмени провели п’ять матчів. За бронзу черкасцям довелося змагатися із принциповим суперником із Житомира.
Сергій Коба, тренер збірної Черкаської області з голболу: «Просто морально-психологічний аспект зіграв роль. У фіналі ми грали з Житомиром, який ніяк не могли перемогти. Програючи у першому таймі 7:4, я просто вийшов і сказав, що вони можуть, треба. Другий тайм ми відіграли на «ура». 10:8 – перемога наша!».
Голбол – вид спорту для людей із вадами зору. Правила цієї гри нагадують звичайний футбол: забити якомога більше м’ячів у ворота суперника. Щоправда, на відміну від футболістів, гравці в голбол покладаються на слух та інтуїцію.
Олексій Лисенко, капітан команди: «Це настільки колективна команда, що, навіть сидячи на лаві запасних, вболіваєш за команду, бо всередині все тремтить, емоції виплескуються назовні. Ну, не можна їх висловлювати на полі, бо гра проходить у повній тиші. А от по закінченню змагань, по свистку емоції виплескуються всі на зовні».
Цьогоріч черкаська збірна святкуватиме своє п’ятиріччя. Гравці запевняють: бронзова нагорода Кубка України стала для них своєрідним підсумком усієї проробленої роботи.
Олексій Лисенко, капітан команди: «Довести, що ми щось можемо і можемо більше, ніж було до цього. Були співбесіди перед самим змаганнями, психологічний настрій. Але навіть якщо ми не вибороли б це місце, то ніхто б не ображався. Бо всі інваліди, в кожного свій спосіб життя. Але це було бажано».
Роман Щиколь, гравець у голбол: «Це наша цілеспрямованість. Бо ми цього дуже сильно хотіли. Ми не гірші за тих, кому програвали, але чогось нам не вистачало. Але тут підійшли більш серйозно, не посипалися та довели матч до кінця».
Тепер спортсмени готуються до чемпіонату України.