На тлі розкрученої владою девальваційно-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки. Обіцянки "майданних лідерів" забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Про це заявив представник "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук.
Політик нагадав: з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата становитиме 4173 грн ($ 148,4).
"В результаті декількох підвищень мінімальна зарплата в доларовому еквіваленті майже наблизилася до рівня докризового 2013 року – $ 152,4. Що стосується середньої заробітної плати, то за 11 місяців 2018-го вона становила 8711 грн., або $ 320,9. Таке підвищення стало можливим в першу чергу за рахунок зростання зарплат чиновників і менеджерів держпідприємств", – підкреслив Медведчук і додав, що в доєвромайданний період середня зарплата по країні становила $ 408,6.
За даними політика, мінімальна пенсія і розмір прожиткового мінімуму за 5 років скоротилися в 2,2 рази.
"Цинізму влади немає меж: мінімальна зарплата в $ 150 (замість обіцяних "майданними лідерами" 1000 євро) підноситься як одна з найбільших" перемог" України, яка обрала європейський напрямок. А при жебрацьких зарплатах і пенсіях українцям доводиться платити за європейськими тарифами. Хоча цілком очевидно, що на тлі розкрученої владою девальваційний-інфляційної спіралі номінальне зростання доходів українців не встигає за зростанням комунальних тарифів, цін на продукти харчування і ліки", – констатує Медведчук.
Він нагадав, що за вказаний період тільки тариф на газ для населення збільшився в 11,8 разів. В результаті тарифного геноциду українці, за інформацією експертів, втрачають останні заощадження – в листопаді 2018 року 43% громадян України заявили, що взагалі не мають їх.
"Обіцянки " майданних лідерів" забезпечити реальне зростання зарплат і пенсій виявилися відвертою брехнею. Замість того щоб відновлювати виробництво, піднімати економіку, створювати нові робочі місця, влада працює на розкол країни: курс на членство в НАТО, церковний розкол, мовне питання – ось те, що пропонує влада банкрутів і популістів народу замість стабільної економіки і соціального захисту. Виходили б люди на Євромайдан в 2013-му, якби знали, до яких трагічних наслідків для країни призведе так званий цивілізаційний вибір? Думаю, відповідь очевидна. Як очевидно і те, що реаліями постмайданівської України стали жебрацькі зарплати і пенсії українців, захмарні ціни і тарифи", – резюмував Віктор Медведчук.