Виборча кампанія на Черкащині проходить не дуже гладко. Чимало порушень фіксують як громадські організації, так і самі кандидати. Серед найпоширеніших – підкуп виборців, переклеювання та пошкодження агітаційних біл-бордів. На несвідомих опонентів днями журналістам пожалілися кілька кандидатів у народні депутати. Деталі – в сюжеті.
Численні порушення передвиборчої агітації нині фіксують не лише громадські організації, а й кандидати в народні депутати. По різних виборчих округах вони збирають однакові факти. Улюбленим порушенням їх політичних опонентів, говорять, є підкуп виборців.
Світлана Трофімова, кандидат у народні депутати України: «Я принесла листовку. Я осознанно заклеила кандидата. С одной стороны биография, календарь. С другой стороны заявление на материальную помощь».
Суми, продовжує кандидатка, становлять від 150 до 300 гривень. Але і це не межа, стверджують інші учасники прес-конференції.
Олександр Радуцький, кандидат у народні депутати України: «Упродовж тижня з появою кандидата-олігарха на виборчому окрузі № 195 у людей купують голоси за так звану матеріальну допомогу. Благодійний фонд пропонує по 600 гривень – 300 грн. зараз і 300 після голосування».
Така благодійність, за підрахунками кандидата, виллється в близько 30 мільйонів гривень. А це – половина минулорічного бюджету розвитку Черкас. Крім того, модним у цьому передвиборчому сезоні, говорять організатори прес-конференції, є також пошкодження зовнішніх рекламних носіїв.
Світлана Трофімова, кандидат у народні депутати України: «В один прекрасный момент я еду, а мне муж говорит: «Смотри». А там партия проклеила свои борды, хотя я проплатила на весь сезон. Мои оппоненты вечером берут машину и заклеивают борды».
Павло Філіпенко, кандидат у народні депутати України: «Це так само, як приходиш у свій автомобіль, сідаєш, а там уже хтось сидить. Ти ж платиш гроші за оренду, а приходиш, а там висять інші люди».
Моніторингом передвиборчих кампаній уже багато років займається Комітет виборців України. Відвертості кандидатів активіста громадської організації Юрія Саса не здивували.
Юрій Сас, заступник голови обласного осередку КВУ: «Що ми могли би порадити кандидатам: вони повинні фіксувати такі порушення у встановлений законом спосіб, тобто складати відповідні акти, протоколи, залучаючи працівників правоохоронних органів».
Щоправда, говорить Юрій Сас, дуже важко встановити причетність певних суб’єктів до таких правопорушень. Крім того, за більшість із них закон не передбачає кримінальну відповідальність, а кандидатів не знімають із реєстрації.