Новини на ВІККАПолітичні новиниВадим Рабинович: "Кулуарно-фуршетна дипломатія", або як кандидати в Президенти...

Вадим Рабинович: "Кулуарно-фуршетна дипломатія", або як кандидати в Президенти намагались засвітитись на Мюнхенській конференції

- Advertisment -

55-ю Мюнхенську конференцію з безпеки українські політики спробували використовувати як майданчик, де можна засвітитися перед світовими лідерами. Правда, на пленарному засіданні від України не виступав ніхто. Президент України брав участь у панельній дискусії на тему безпеки в Східній Європі.

Максимум, на що могли розраховувати Тимошенко, Тарута і Гриценко, так це на "кулуарно-фуршетну дипломатію": постояти біля впливового світового політика на "українському ланчі" Пінчука або сфотографуватися в ресторані з Лагард, щоб потім викладати в Facebook або на партійних сайтах тексти патріотичних промов, яких не було і бути не могло. З однієї простої причини: ці українські політики світовій громадськості не цікаві. Ну не сприймають світові лідери всерйоз людей, які їдуть на такий захід, як міжнародна конференція з безпеки, виключно з однією метою – заради політичного піару під час передвиборчої кампанії. Та й як можна всерйоз ставитися до діячів, які захищають інтереси не своєї країни, а заокеанських спонсорів? До діячів, які думають не про мир і безпеку, а лише проштовхують щосили "вашингтонські темники" про необхідність посилення-поглиблення-посилювання антиросійських санкцій. У цьому впевнений голова політичної партії "Опозиційна платформа– За життя" Вадим Рабинович.

Цілком очевидно, що в Євросоюзі вже усвідомили: "санкційні війни" між ЄС і РФ вдарили в першу чергу по європейському бізнесу, завдали шкоди національним економікам. А тому в Європі дуже жорстко реагують на вимоги Вашингтона призупинити будівництво "Північного потоку – 2". Німеччина прямо заявляє: даний проект – це питання економіки, а не політики. Європейці зацікавлені в тому, щоб отримувати газ по "Північному потоку – 2", оскільки він дешевший, а значить, більш вигідний.

У США свої інтереси – змусити європейців купувати американський скраплений газ за ціною в 1,5-2 рази вище, ніж російське блакитне паливо. Звідси і списку санкцій істерія Вашингтона, звідси і непримиренна позиція по відношенню до ЄС. А в інтересах України – створити тристоронній консорціум, забезпечити стабільний транзит газу через нашу територію в необхідному для нас обсязі, а значить забезпечити наповнення бюджету, соціальні виплати та інвестиції в економіку. Але ось парадокс: незважаючи на те, що зацікавленість України в поставках і транзиті російського газу більш ніж очевидна, українська влада і так звана опозиція захищають інтереси США. В результаті українська влада, що знаходяться під зовнішнім управлінням, намагаються виконувати ті ЦУ, які отримали і отримують від "вашингтонського обкому".

Так само діють і так звані опозиціонери. Коли пан Тарута заявляє, що "Україна може наростити видобуток власного газу і поставляти його до Європи", коли він запевняє, що наша країна може замінити Росію на цьому ринку і "стати сильним суб'єктом на світовому ринку газу", то він або є повним профаном , або лукавить. За оцінками НАК "Нафтогаз України", доведені запаси природного газу становлять 247,05 млрд. кубометрів. А російський "Газпром" поставив до Європи тільки за 2018 рік 200,77 млрд. кубометрів. Це означає, що в довгостроковій перспективі Україна не зможе покривати навіть свої потреби за рахунок газу внутрішнього видобутку. А тим більше постачати його в ЄС.

І якщо вже Тимошенко, Тарута і Гриценко приїхали на Мюнхенську конференцію, то краще б послухали здорові думки мудрих і успішних політиків (хоча для цього можна в Мюнхен і не їздити). Зокрема, канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка прекрасно розуміє, що альтернативи російському газу ні для Європи, ні для України немає і не буде. Звідси і її безапеляційна відповідь президенту Порошенко: "Російський газ залишиться російським газом, а Росія залишиться нашим партнером".

Але якщо це розуміють в Німеччині, то чому не здатні зрозуміти в Україні? Адже наша країна не просто має тісні коопераційні зв'язки з РФ і продовжує торгово-економічні відносини – протяжність кордонів між Україною і Росією становить понад 2200 км. Хочуть цього наші проамериканські політики чи ні, але Україні життєво необхідно вибудовувати партнерські, стратегічні відносини не тільки з ЄС, а й з РФ.

І світові лідери це чудово розуміють. Саме тому український питання не було зведено на Мюнхенській конференції в ранг актуальних. До слова, цей факт викликав зубовний скрегіт і роздратування у офіційного Києва (пан Клімкін навіть заявив про комфортну диванної реальності світового політикуму).

Однак повторюся, світові лідери, в першу чергу європейські, прагматичні і послідовні. Такої позиції вони намагаються дотримуватися і в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. Мінські угоди безальтернативні, а тому повинні виконуватися – ось ключовий меседж, який лунає з різних куточків світу: Брюсселя, Берліна, Парижа, Москви. Більш того, про це говорять і в Вашингтоні.

Але в Києві до порад стратегічних партнерів прислухаються вкрай вибірково: беззастережно виконують всі рекомендації МВФ, але виконувати Мінські угоди відмовляються. Зате фонтанують маячними ідеями про те, як можна врегулювати конфлікт на Донбасі за посередництва Вашингтона, але… без участі Донецька і Луганська. Така позиція свідчить про те, що ці кандидати в президенти в досягненні реального світу не зацікавлені. Адже абсолютно очевидно, що без прямого діалогу все "стратегічні плани" щодо врегулювання кризи на Донбасі приречені на провал. І план Гриценко (так зване дипломатичне вирішення питань "із застосуванням військової і поліцейської місій"), і план Тарути, який передбачає в тому числі і введення на Донбасі тимчасової міжнародної адміністрації, і прожекти Тимошенко з приводу "будапештського формату переговорів" не принесуть мир на Донбас. Всі ці плани з розряду добре запам'яталися народу обіцянок "закінчити АТО за кілька годин".

Я переконаний: протистояння і кровопролиття можна було б не допустити, якби навесні 2014-го Київ почав діалог з Донецьком і Луганськом. Я переконаний: конфлікт можна було б зупинити і сьогодні, якби Україна виконувала Мінські угоди, якби велися переговори в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва. Але для цього потрібна політична воля. Ані у чинної влади, ні у кандидатів в президенти, які приїхали на Мюнхенську конференцію, немає ні волі, ні бажання повертати Донбас в Україні та України на Донбас.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

“Голос жінки”: запускаємо новий проєкт підтримки жінок-лідерок в громадах!

Телеканал «ВІККА» у партнерстві з Національною асоціацією медіа (НАМ) запрошує активних жінок-лідерок із Черкаської області долучитися до проєкту «Голос...

Суд передав Балаклеївській громаді безхазяйне майно вартістю понад 3,5 млн грн

Рішенням Смілянського міськрайонного суду від 16 квітня задоволено заяву Смілянської окружної прокуратури щодо передачі у комунальну власність Балаклеївської сільської...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас