Останні події в Києві на так званому Євромайдані засвідчили, що територіальний розкол в Україні, як ніколи, реальний. Захід не розуміє схід, а схід не розуміє захід.
Цією полярністю думок користуються інші держави, намагаючись нав’язати Україні свій підхід у вирішенні політичної кризи. Однак чи є їхній план безкорисливим і чиї інтереси вони захищають? Очевидно, що не українські, заявив із парламентської трибуни лідер «Комуністичної партії України» Петро Симоненко.
Петро Симоненко, лідер «КПУ»: «Саме ви призвели до того, що над Україною сьогодні знущаються. І вже в Мюнхені заявляють, що уряд в Україні може бути тільки той, якого полюбить Міжнародний валютний фонд, і той, який повинен підписати угоду про Асоціацію з Євросоюзом. Ну, такого нахабства давно ми вже не бачили. Хто їхав у Мюнхен по поради, не забувайте ви про те, що ви там практично здавали національні інтереси та здавали майбутнє України, заявляючи про те, що сьогодні вам конче потрібна їхня допомога, а не спиратися на український народ. Ви призвели до того, що вже в Румунії 25-26 січня розпочали агресивну політику щодо того, що в них територіальні претензії до України і вони готові в умовах, коли ви тут вбиваєте український народ, заявляти про те, що вони збройними силами будуть захищати румун на території України. Ганьба вам!».
Єдиний вихід, аби Україна не була розшматована на частини, – це шлях федералізації. Зверніть увагу: Австрія, Швейцарія, Німеччина, Канада, Австралія – благополучні та визнані найбільш комфортними для проживання – є федеративними державами. Скажімо, Швейцарія, одна з найстаріших федерацій світу, в якій мирно функціонує чотири різні мови та чотири різні культури.
Петро Симоненко, лідер «КПУ»: «Европа, как и Соединенные Штаты Америки, им выгодна сегодня дальнейшая эскалация напряженности. Никогда ни Европа, ни Америка не были друзьями украинского народа, и никогда они не будут решать проблемы нашего украинского народа. В 2004 году уже одного они, марионетку, посадили в кресло Президента. Чем это закончилось, всем нам известно».
Україна, аби не втратити своєї територіальної цілісності, має підвищити роль і значення територіальних громад саме шляхом федералізації.