До парламентських виборів в Україні залишилося трохи більше двох тижнів. За цей час політичні сили мають докласти максимум зусиль, аби залучити нових прихильників та утримати нинішніх. Однак, як свідчать останні соціологічні опитування, суттєво змінити прогнозовану розстановку сил у парламенті вже навряд чи вдасться.
За даними Інституту досліджень регіонального розвитку України, до Верховної Ради проходять, як і раніше п’ять політичних сил. Серед яких – і новачки: «УДАР» і «Україна – Вперед!». Відповідаючи на запитання «Якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за яку з партій Ви б проголосували?», більшість українців, як і раніше, підтримали провладну політичну силу. Деяке падіння, порівняно з іншими дослідженнями, показав рейтинг об’єднаної опозиції.
Сергій Дем’янов, директор Інституту досліджень регіонального розвитку України: «23,8% готовы проголосовать за «Партию Регионов», 15,5% – за партию «УДАР» Виталия Кличко, 14,6% – за объединенную «Батьківщину», 12,3% – за «Коммунистическую партию Украины», 6,7% – за партию Наталии Королевской «Украина – Вперед!».
Однак не тільки електоральні переваги цікавили фахівців. Вони також порівняли симпатиків різних політичних сил. Найбільшу схожість вони виявили між тими, хто підтримує нові політичні сили «УДАР» Віталія Кличка та партію Наталії Королевської «Україна – Вперед!», хоча і тут не можна говорити про повний збіг.
Сергій Дем’янов, директор Інституту досліджень регіонального розвитку України: «В возрастной структуре в «УДАРа» преобладает доля молодежи от 18 до 29 лет – это 33%, тогда как вес этой группы в структуре «Украина – Вперед!» выше – порядка 40% (на 7% больше, это очень значимое различие). Доля людей с высшим образованием у «Украина – Вперед!» составляет 63%, а в структуре «УДАРа» – это 56%. То есть разница опять на 7% порядка».
Такі дані, на думку експертів, свідчать, що результат виборів вирішуватиметься в останній день. Дослідження «Новий парламент: електоральні очікування» проводилося в період із 27 вересня по 7 жовтня 2012 року. Методом особистого інтерв’ю вдома опитано 1614 респондентів. Гранична статистична похибка вибірки не перевищує 2,5% (з довірчою імовірністю 95%).