Зняття депутатської недоторканності успішною нашу країну не зробить, а призведе до того, що більшість опозиціонерів стануть набагато лояльнішими до влади.
Таку думку висловив народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович в програмі "Український формат" на телеканалі NewsOne.
"Я поясню, що зробила Верховна Рада з депутатською недоторканністю, якої за фактом то і не було! У минулому скликанні, коли була депутатська недоторканність, Генпрокуратура просила зняти недоторканність з шести депутатів з усієї Ради. Буквально через півгодини після подання, депутати її зняли. Тобто, з цим в парламенті проблем не було ніколи. Ось тільки жоден з них не сів, і більше ніяких прецедентів не було! Для чого це було потрібно – нікому не зрозуміло", – зазначив народний депутат.
"Що ж у новому законі? Зараз в юридичній площині депутат прирівняний до звичайного громадянина. І ось я, наприклад, кажу щось проти влади. Я тільки вийду з телевізійної студії або Ради, і у мене в кишені знайдуть… "танк". Тобто, недоторканність можна знімати тоді, коли є повна довіра правоохоронній системі. Якщо ми їй віримо – тоді все в порядку. А поки ситуація складається так, що 99,99% опозиціонерів влада критикувати не будуть", – впевнений політик.
Співголова "Опозиційної платформи – За життя" вважає, що "біда будь-якої української влади не стільки в недоторканності парламентаріїв, скільки в кумівстві у виконавчій владі".
"Ми постійно віримо, що прийде якийсь "Петя", "Володя" і нас врятують. А такого не буває! Просто вдумайтеся: прийшов я, став президентом, кум у мене став генеральним прокурором, другий кум – главою СБУ, третій – ще кимось. І коли ви зі своїми кумами п'єте по 50 грам, після цього ви точно будете садити своїх кумів? Звичайно ж ні!" – заявив Вадим Рабинович.
Політик вважає, що "так жити не можна – це ж держава!".
"Саме тому ми – "Опозиційна платформа – За життя" – запропонували спеціальний український варіант: ти перемагаєш на виборах, і твоя партія призначає своїх людей на економічні посади. Сторона ж, яка програла – опозиція – формує силові структури. І тоді між нашими грошима і "голодними мишами" утворюється хоч якась, та перегородка", – резюмував Вадим Рабинович.