Батьківська хата з діда-прадіда традиційно залишається у спадок дітям. Утім, аби отримати рідне дворище після смерті батьків, їм треба оббивати не один поріг чиновницьких кабінетів і ще й скрізь платити гроші. У такій ситуації опинилася жителька Золотоноші Любов Моторна. Її мати померла три роки тому. З того часу жінка долає бюрократичні перепони, а знайти необхідні кошти досі не може.
Любов Моторна, жителька м. Золотоноша: «У селі на ній документів не було, тепер мені треба зробити на неї, тоді на себе. Це мені треба привозити фахівців БТІ, все обмірять, а це страшні гроші, я ще не питала, але кажуть дуже багато».
У своїй біді Любов Моторна не одинока. Таких в Україні тисячі.
Ніна, жителька с. Геронимівка: «Я тільки вчора пішла до нотаріуса, за заяву треба платити 260 гривень. Це тільки за заяву, а потім треба переоформляти землю, хату, то всі 5 тисяч вийде, а де брати гроші?».
Утім найближчим часом, запевняє кандидат у народні депутати України по Канівсько-Золотоніському виборчому округу №197 Богдан Губський, оформити спадщину можна буде безкоштовно. Всі люди будуть звільнені від непомірних поборів і платежів, стверджує Богдан Губський. Законопроект на цю тему вже переданий на розгляд до Верховної Ради. Богдан Губський переконаний: людей просто необхідно звільнити від сплати за будь-які нотаріальні послуги.
Богдан Губський, кандидат у народні депутати України по виборчому округу №197: «До мене надійшло близько п’яти тисяч листів і стільки ж усних звернень із приводу спадщини. Не дай, Боже, хто помер, то для дітей починається ходіння по муках, обдирають чиновники людей, беруть хабарі, це неправильно. Я подав відповідний законопроект. У випадку обрання мене народним депутатом я доб’юся звільнення людей від цих платежів. А для селян доб’юся, щоб усі нотаріальні дії відбувалися в сільській раді. Це буде справедливо, не дамо чиновникам обдирати громадян України!».