У Черкасах на вулицях побільшало велосипедів. Навесні все більше черкасців сідають на двоколісний. Патрульна поліція нагадує про правила безпеки – для водіїв машин та роверів. Повідомляє власкор ВІККА.
Олександр щовесни дістає велосипеда. Каже, у такому невеликому місті, як Черкаси, двоколісний – гарна альтернатива громадському транспорту. Можна самостійно обирати швидкість, маршрут, а ще – не потрібно витрачатися на паливо. Найбільш зручною вважає велодоріжку у південно-західному районі.
ОЛЕКСАНДР, ВЕЛОСИПЕДИСТ:
Вона просто супер. Вона і спроектована добре, і ширина доріжок супер. Там можуть розвернутися два або три велосипедисти.
А от на Героїв Дніпра пішоходи часто плутають велодоріжку із тротуаром, що ускладнює рух. Що ж до автомобільних доріг, не всі водії пам’ятають про присутність велосипедистів.
ОЛЕКСАНДР, ВЕЛОСИПЕДИСТ:
Автомобілісти на своїй хвилі. Часто ігнорують, що ти на двоколісному. Вони навіть не слідкують за тим, що коли виходять із машини, чи їде хтось позаду. Були моменти, коли водій автомобіля відкриває двері буквально попереду і я врізаюся. Були скандали, бійка раз була.
А керманичі автомобілів у свою чергу скаржаться на велосипедистів. Мовляв, не всі водії двоколісних знають правила дорожнього руху. Часто неправильно перетинають перехрестя та пішохідні переходи.
Від початку цього року по Черкаській області зареєстровано 10 ДТП за участі велосипедистів. Ще два випадки – у місті Черкаси. Такі дані обласного управління патрульної поліції. Щоб уникнути зіткнень, водіям автівок варто насамперед дотримуватися безпечної дистанції та бічного інтервалу. Велосипедист же повинен зробити себе видимим на дорозі.
ОЛЕКСІЙ ДРАГУН, РЕЧНИК УПРАЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ:
В першу чергу це мають бути світловідбиваючі елементи одягу. Це можуть бути браслети, жилети, накидки на рюкзаки. Сам велосипед має позначатися на дорозі. В нього мають бут катафоти, має бути увімкнений ліхтар у темну пору доби.
Попри взаємні звинувачення автомобілістів та велосипедистів, серед учасників дорожнього руху можна почути і більш компромісні думки. Ввічливість на дорозі помічають і цінують.
СЕРГІЙ, АВТОМОБІЛІСТ:
Стараються вже вивчати правила. Щоб був однаковий пріоритет як у велосипедів, так і в автомобілів. Якби було більше велосипедних доріжок, було б краще.
ОЛЕКСАНДР, ВЕЛОСИПЕДИСТ:
Останнім часом якось люди на таких тихих районах вони вже не так поспішають кудись, вони більш уважні до велосипедистів.
Читайте також: