КориснеІТ-підприємець Сергій Токарєв назвав кроки, які допоможуть залучити жінок...

ІТ-підприємець Сергій Токарєв назвав кроки, які допоможуть залучити жінок до техсектору

-

- Advertisment -

Чому важливо досягти гендерного балансу у сфері технологій

В Україні жінки все частіше йдуть до tech-сектору, але говорити про гендерний баланс ще зарано. Так вважає співзасновник інвестиційної групи Roosh Сергій Токарєв. Він приводить для прикладу дослідження DOU, згідно з яким у 2023 році частка жінок у сфері технологій склала 24%. 

ІТ-бізнесмен додає, що зростання цілком помітні, оскільки у 2020 році цей показник не перевищував 20%. А враховуючи пандемію та військову агресію росії, це взагалі можна вважати хорошим результатом. Проте Сергій Токарєв впевнений, що ще багато чого потрібно зробити, аби прогрес не лише не зупинився, а й не перетворився у регрес. 

Які кроки допоможуть залучити жінок до технологічного сектору

«Гендерний баланс в tech-сфері потрібний всім. Завдяки цьому можна досягти високих показників розвитку у бізнесі. Згідно з дослідженнями Міжнародної організації праці, компанії з гендерно збалансованими радами директорів на 20% ефективніші. Крім того, вони частіше досягають хороших результатів. У Roosh ми вважаємо, що перед інвестуванням важливо звертати увагу на склад команди стартапу. Нам здається, що успіх залежить саме від різноманітності поглядів і досвіду», – говорить Сергій Токарєв.  

Підприємець виокремлює кілька головних кроків, які допоможуть збільшити кількість жінок в українському технологічному секторі:

  1. Заохочення до сфери технологій. Сьогодні потрібно знайомити молодь з tech-сектором через освітні заходи та лекції з експертами. Треба розповідати, що представляють собою технології, які існують напрямки та перспективи розвитку, які є професії та лідери міжнародного ринку. 

  2. Soft skills. У будь-якій сучасній компанії сьогодні недостатньо лише вміти писати код. Спеціаліст також повинен мати інші навички, як-от комунікація, критичне мислення, менеджмент тощо. А от для студентів важлива наявність практики.

  3. Менторство. Не менш важливою є підтримка фахівців індустрії. Особливо це стосується дівчат, які хочуть навчатися. Таким чином вони ближче познайомляться з людьми, що досягли своїх мрій, а також зможуть зорієнтуватися у сфері та відшукати власний напрям. 

  4. Підтримка бізнесу. Технологічні компанії зацікавлені в появі нових робочих кадрів, тому вони мусять доєднатися до процесу навчання та різними шляхами допомагати освітнім закладам. Наприклад, можна запустити власну програму стажувань та практик. 

«Хоча все більше українок навчаються у технологічній сфері, ще не можна говорити про якусь стабільність подібної тенденції. Оскільки є безліч викликів, які не дають галузі стати гендерно збалансованою. І в першу чергу, на технологічну індустрію впливає повномасштабна війна», – запевняє Сергій Токарєв.

Після початку військові агресії рф за кордон виїхало майже 4,9 мільйонів осіб. Переважна більшість – жінки та діти. Серед них є низка техфахівчинь, які спочатку працювали в українських компаніях дистанційно, але з часом перейшли або збираються перейти до європейських.   

Одночасно з цим все більше чоловіків долучаються до лав ЗСУ, аби боронити країну від агресора. Відповідно всіма побутовими проблемами та доглядом за дітьми займаються виключно жінки. Навіть якщо є бажання отримати tech-освіту, на це просто не вистачає сил і часу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліцейські Звенигородки затримали чоловіка за підозрою в умисному вбивстві (ФОТО, ВІДЕО)

У Звенигородському районі поліцейські затримали 33-річного жителя села Заріччя, якого підозрюють у вбивстві. Під час застілля він не порозумівся...

На Черкащині сталася ДТП: четверо потерпілих, серед них неповнолітній

Автопригода сталася неподалік села Оксанина Уманського району. Внаслідок зіткнення двох легкових автомобілів до лікарні потрапили четверо людей, серед яких...

Цікаве:

Ультрафільтрація: новий рівень очищення води

Проблема якості питної води стає дедалі актуальнішою для багатьох...

Три важливі питання про цифрову автоцивілку

Кожному водієві в Україні відомо, що сідати за кермо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x