КориснеАвтоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

- Advertisment -

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому необхідно скористатися спеціальними системами, щоб унеможливити негативні наслідки. Одним із інструментів є використання автоматичного вимикача, за допомогою якого відбувається миттєве відключення струму.

Елемент є частиною побутових та промислових мереж, є компонентом великого електричного ланцюга і найчастіше встановлюється у щитках. Правильно підібраний автоматичний вимикач захищатиме мережу від короткого замикання, низької напруги або перевантажень. Крім підбору цього рішення потрібно виконати правильне проєктування системи та найняти відповідних фахівців.

Різновиди автоматичних вимикачів

Ще їх називають запобіжниками, і вони можуть бути модульними чи силовими. Модульні варіанти мають кілька блоків, які потрібно замінити без відключення мережі від струму. Силові варіанти вважаються комунікаційними приладами, щоб негайно відключити окремий ланцюг. При цьому може бути кілька різних розчіплювачів:

  • тепловий (в основі застосовується біметалічна пластина, після перевищення номінального струму відбувається нагрівання, вона вигинається і відбувається поштовх на важіль вимкнення);
  • електромагнітний (при зміні номінального струму змінюється магнітне поле котушки, а воно, у свою чергу, змінить розташування сердечника, після чого пружина стискається і відбувається тиск на важіль);
  • електронний (основою є чутливі датчики, мікроелектроніка та загалом комп’ютерні технології, за допомогою всього цього відбувається автоматичне відключення мережі при зміні номінального струму).

Теплові вимикачі є найбільш актуальними, а електронні рідко використовуються.

Технічні параметри та характеристики

Насамперед слід оцінити ступінь захисту, тому що на вибір є кілька варіантів:

  • IP40;
  • IP54;
  • IP00;
  • IP20;
  • IP30;
  • IP31;
  • IP44.

Параметри номінальної здатності відключення можуть бути 4, 5, 6 та 10 кА. Номінальний струм показує скільки навантаження може витримувати електромережа. Цей параметр розраховуватиметься в залежності від кількості побутових приладів та їх типу. Наприклад, під пилосос та кавоварку достатньо 10 ампер, якщо додати телевізор, тоді потрібно 16 ампер, а якщо додати зварювальний апарат, тоді збільшується до 25 ампер. Ці параметри має розраховувати електрик, який займатиметься монтажем усієї системи.

На вибір представлені пропозиції від таких брендів як ABB, E.NEXT, ETI, Eaton, Schneider Electric, Legrand та багатьох інших. Кожен автоматичний вимикач доповнений докладними технічними характеристиками та параметрами.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах підприємство запрошує на роботу: обіцяють 20 тис грн зарплати

У Черкасах підприємство, яке спеціалізується на пошитті одягу, спецівок тощо, запрошує на роботу. ТОВ " ВІва-Трейд" запрошує на роботу: швачок ...

У Черкасах водій порушив комендантську годину та мав при собі підозрілі речовини

На вулиці Героїв Майдану патрульні зупинили автомобіль Ravon R4, водій якого порушив комендантську годину. Про це повідомляє пресслужба патрульної...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас