Історія успіху

З історії телекомпанії ВІККА

«ВІККА» – перша недержавна телекомпанія в Черкаській області і найстаріша приватна черкаська ТРК. Вперше в етер «ВІККА» вийшла 9 вересня 1991 року. Але в тестовому режимі телеканал почав працювати ще в червні 1991 року. Редакція та імпровізована студія телеканалу розташовувалася в Обласному радіотрансляційному передавальному центрі (ОРТПЦ), відомому черкащанам як «телевежа», в невеличкому приміщенні, перебудованому з господарських споруд. Транслювалися художні фільми, програми музичних привітань та перший на Черкащині щоденний випуск теленовин «Вечірня студія». Першими співробітниками, що вивели телеканал у світ, були директори Валерій Пітомець, Валентин Селезень та Олег Малков.

У той час засоби масової інформації повністю контролювала держава.

«Не було навіть нормативних документів для недержавних ЗМІ, — розповідає Валерій Питомець, засновник телеканалу “ВІККА”. — Вирішили створити канал разом із Валентином Селезнем. Працівників підбирали через знайомих, потім давали оголошення. На посади дикторів оголошували конкурс. Брали на роботу навіть без досвіду. Головне — бажання працювати. Було добре, якщо приходили зі своїм обладнанням. На каналі спочатку мали лише одну непрофесійну камеру. Кожного ранку розподіляли погодинно, хто зможе її взяти».

Почали показувати світові новини. Перекладали й озвучували. Збирали — інформацію з районів. Медичну рубрику вів лікар. Із працівниками телеканалу раз на тиждень займався логопед. Закуповували художні і пізнавальні фільми. У відеотеці було близько 500 найменувань. Із них 98 індійських фільмів. Як тільки вийшли в ефір — показали репортаж зі святкування Дня міста Черкас. У режимі “сьогодні на сьогодні” у той час в Черкаській області ніхто не робив. Відтоді “ВІККА” залишається кращою на Черкащині.

Перші роки на каналі працювали 22 людини. Виходили в ефір п’ять днів на тиждень. Бракувало технічного оснащення.

З часом на каналі почало з’являлися більше програм власного виробництва. Зараз компанія створює близько 14 годин власного телевізійного продукту щодня.

Здобутки і перемоги телеканалу

Із черкаської  “ВІККИ” починали відомі журналісти Анна Панова з каналу “Україна”, диктор “112 каналу” Юлія Галушка, Оксана Соколовська з ICTV. Плеяда «вікківських» журналістів нині працює в Києві на різних каналах: Ольга Скорик, Юлія Доброскок, Марина Лукяненко, Євгенія Гнеушева.

У 2014 році телеканал «ВІККА» вперше провів телеміст «Рівне – Харків – Черкаси».

У 2015-му «ВІККА» вийшла й на міжнародний рівень. Тоді, в межах програми UMPP, організованої компанією IREX, працівники телеканалу мали змогу навчатися на телеканалі «WDRB» (Кентакі, США).

«ВІККА» завжди вважається активним у своїй творчій діяльності. Чимало програм мають зворотній зв’язок з глядачами та соціальну складову. Один із таких соціальних проєктів – “Роби добро з” ВІККА” – мав на меті допомогу конкретній людині, конкретній родині, запустили в 2016 році.

У 2016-2018 роках “вікківці” брали участь у двох хвилях проєкту «Інтерн’юз» «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна – ЄС в українських медіа». У 2016-му році в межах цього проєкту започаткували цикл «Ми – Європа»: сюжети в новинаж, прямі етери, опитування на тему євроінтеграції. В 2017-18 роках був створений проєкт «Євроцензор». Ведучий проводив ревізії об’єктів, пов’язаних з впровадженням директив Угоди про Асоціацію.  А акторка програми стала переможцем конкурсу журналістських матеріалів з євроінтеграційної тематики «Угода про асоціацію: шлях змін».

Також, 2018 року телекомпанія «ВІККА» працювала над проєктом «Європейський простір: пряма мова» (ТБ) та «Європейський простір: думка експерта» (сайт). Протягом 10 місяців журналісти розповідали про зміни, які пов’язані з Угодою про Асоціацію Україна – ЄС, зокрема, про ті, що стались на Черкащині.

2017 року телеканал «ВІККА» разом з гуртком «Юні кореспонденти» ЦДЮТ запустив проєкт «Молодіжне інформаційне агентство» – так звані дитячі новини. Діти – журналісти створюють повноцінний випуск новин із сюжетами та записом підводок в студії телеканалу. Це програма про події в місті очима дітей.

Сайт і соціальні мережі

Сайт телеканалу vikka.ua розпочав роботу в 2009 році і має на зараз більше 18 000, як кажуть на каналі, “унікальних” користувачів щодоби. Щодня на сайті зявляється 30-35 новин про Черкаси і область.

Окрім того, розвиваються і соціальні мережі. Сайт телекомпанії має свої сторінки в соціальній мережі Фейсбук, Телеграм, Тік-ток, Інстаграм.

Програми

Телеканал «ВІККА» створює близько 14 годин власного телевізійного продукту щодень:

  • щоденні інформаційні випуски, що виходять десять разів на добу.
  • Аналітичні і соціальні програми: «Актуальна розмова», «Четверта влада з Ольгою Мальованою», «Нескорені», «Погляд Черкаси»
  • Медична програма «Запитай у лікаря».
  • Програма про культурні події в Черкаській області – «ПРОтворЧЕ».
  • Відновлена спортивна програма ВІККА-СПОРТ, яка виходить у вівторок, середу і четвер о 19-30.
  • Дитячо – розважальні програми «Молодіжне інформаційне агентство», «Веселий ананас», «Теревеньки», «Казки від Сашка Лірника» (щовихідних о 16-15).

Нагороди

Програми ТРК «ВІККА» неодноразово ставали переможцями у різноманітних номінаціях щорічних творчих конкурсів редакцій друкованих, електронних ЗМІ та журналістів області («Громадянське суспільство», «Родина», «Черкащина туристична», «Горизонти економіки», «Моя земля» та ін.), є дипломантом XVI Українського відкритого фестивалю дитячого, молодіжного кіно, телебачення, радіо і фото у номінації «Розважальні програми» та лауреатом IX Міжнародного конкурсу телерадіопрограм і фільмів з правової тематики.

Вікка» — приватна регіональна телекомпанія (ліцензія на телерадіомовлення серія НР № 1742 від 22 липня 2004 року), що здійснює телемовлення у Черкасах і частково в області .