Будинок культури в Черкасах переповнений людьми. Тут не проводять концертів чи виставок, зараз тут лежать гори консервів, одягу та ліків. Тут працює пункт гуманітарної допомоги. Хтось заповнює папери, а хтось сортує речі. Кожен із цих людей прокинувся дуже рано. Їх усіх розбудила війна. Повідомляє власкор ВІККА-НОВИНИ.
«Ми приїхали, батьків забрали навіть без сумок, без нічого. Просто застрибнули в машину і їхали, не знаючи куди» – говорить одна із біженок.
«Я прокинувся о 5 годині від того, що мій друг із Очакова писав і дзвонив мені, щоб повідомити, що війна почалася» – говорить переселенець Євгеній. Йому 17, він приїхав до Черкас разом із батьками. Його та ще шістьох членів родини прихистили тут родичі. Останнє, що він запам’ятав із рідного міста – звуки обстрілів.
У те, що почалася війна, не вірили до останнього. Вибухи сповістили: Росія напала на Україну.
«Наші чоловіки нам потелефонували і сказали максимально швидко зібратися. Ми поїхали до сестри і чекали, що буде далі» – говорить біженка Катерина. Вона приїхала сюди із Волновахи, що на Донеччині. Разом із вагітною сестрою та маленькими дітьми. Її чоловік залишився захищати дім, який російські окупанти майже зрівняли із землею. Зв’язок із ним та друзями обірвався.
«Його друзі засипані землею в подвалах. Їх не можуть розкопати, як тільки під’їжджає машина, починається обстріл. Не виходять на зв’язок дві доби. Росіяни фігачать по мирних жителях, там стільки трупів валяється… Там діти в церкві, в підвалах» – плаче жінка.
У цьому пункті в Черкасах зареєстрували 69 біженців. Приїжджають з різних міст України. З собою в них лише документи і надія знайти безпечний прихисток.
«Київська область, Миколаївська, Харківська, Донецька, Луганська… Діти, жінки, інваліди. Тут ведеться первинний облік, збираємо дані. Формуємо список першочергових потреб» – говорить координаторка Галина.
Читайте також: шо потрібно зараз: черкаські волонтери повідомили про потреби для захисників і біженців