4 тисячі ветеранів російсько-української війни, внутрішньо переміщених учасників бойових дій та членів сімей загиблих донедавна стояли у черзі на власну квартиру чи будинок. 2600 претендентів з цієї черги торік отримали компенсації від держави.
На Черкащині грошову компенсацію від Мінветеранів отримали 133 ветерани та члени їхніх сімей. 46 з них уже придбали власні оселі.
Валерій Бєльтіков на початку АТО потрапив до 95 бригади лише з третього разу. Не брали за за віком. Захищав Піски, Водяне, Опитне, ДАП, Авдіївку. Був водієм санітарного авто. Один на батальйон.
Мріяв придбати квартиру. Чекав на неї 4 роки. Життя внесло свої корективи і він придбав приватний будинок. Незабаром розпочинає ремонт. За державною програмою компенсації за придбання житла, отримав один мільйон і майже 850 тисяч гривень.
Валерій Коробіцин свій бойовий шлях розпочав у 2014-му у батальйоні «Айдар». І досі захищає країну. Валерій пройшов Бахмут, Попасну.
За цією ж програмою отримав два мільйони 275 тисяч гривень. за ці гроші у новобудові придбав з родиною двокімнатну квартиру площею 79 квадратів. Через початок повномасштабного вторгнення не сподівався, що матиме власне житло.
ВАЛЕРІЙ КОРОБІЦИН, ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Був здивований, коли зателефонували і сказали, вітаємо вас. Що відчувають люди, які придбали квартиру. Вчора ще нічого не було, а тут тримай.
Щоб отримати житло, ветеранам з інвалідністю 1, 2 групи, членам родини полеглих треба зібрати необхідні документи і стати в чергу. Коли надходять з держави гроші, соцзахист перераховує суму на рахунок захисника і впродовж року людина може знайти собі помешкання на первинному чи вторинному ринку. Одна з вимог – будинок має бути зданий в експлуатацію.
РУСЛАН ЧИКАЛО, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОДА
Сума залежить від кількості членів сім’ї, а також сума залежить від регіону. Опосередкована вартість залежить від регіону, тому може бути різна.
За словами міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної, за чотирма бюджетними програмами житла для ветеранів у черзі було чотири тисячі осіб. Гроші на придбання осель отримали уже 2600 осіб. На ці потреби торік виділили п’ять з половиною мільярдів гривень.
ЮЛІЯ ЛАПУТІНА, МІНІСТЕРКА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ
Хочемо максимально зменшити черговість, тому що держава має забезпечити своїх захисників першим необхідним, а це житло. Ми можемо десять раз зробити реабілітацію, а коли людині немає куди повертатися жити, це дуже важко. Особливо для людей, які не можуть працювати. Особи з інвалідністю.
У нинішньому році, щоб забезпечити житлом ветеранів війни держава передбачила у бюджеті близько 6 млрд гривень.