Відходи перетворити на красу. Черкасець Олександр Булаєнко розповідає: разом із сусідкою взявся опікуватися клумбою біля дому. Добрива, гербіциди, саджанці коштують недешево. Щоб не збирати щоразу гроші з кожної квартири, вирішив заробити на квітник збиранням макулатури.
ОЛЕКСАНДР БУЛАЄНКО, ЧЕРКАСЕЦЬ
Я повинен цей картон розсортувати, скласти у коробки чи мішковину. І зараз я цим займаюся.
Ініціатива вдалася: троянди та інші квіти щодня тішать мешканців багатоповерхівки.
ОЛЕКСАНДР БУЛАЄНКО, ЧЕРКАСЕЦЬ
Марія Антонівна, давайте так розділимося. Я буду вашим спонсором. А ви вже тут самі. Марія Антонівна вишукує, де можна подешевше взять.
Голова ОСББ будинку, де мешкає пан Олександр, розповідає: співвласники грунтовно взялися за сортування сміття. Домовилися з Українською макулатурною компанією про встановлення спеціальних контейнерів. Скло, пластик і папір мешканці складають окремо.
ЛІДІЯ СИДОРЧУК, ГОЛОВА ОСББ
Першочергово що ми робили, це проводили зі співвласниками бесіду про те, що необхідно сортувати це сміття , що це буде на користь для нашого ОСББ і для природи в цілому. Розносили листівки по поштовим скринькам, пояснювали, для чого тут контейнери. І потихеньку тут іще з навколишніх будинків зносять. Бо це найближчий майданчик для сміття, де ось таке збирають.
По мірі наповненості контейнерів, приїжджає техніка, яка забирає сировину. В ОСББ тішаться: не потрібно нічого вантажити власноруч. Усе роблять за допомогою кранів. З Українською макулатурною компанією співпрацюють майже два роки. За вторинну сировину отримують гроші, які витрачають на благоустрій. Кажуть, суми не такі значні, зате їх нескладно отримати.
ЛІДІЯ СИДОРЧУК, ГОЛОВА ОСББ
І потім ці кошти направили на благоустрій нашого будинку. У нас коло майданчика для сміття задумали зробити реконструкцію таку невеличку, щоб тут облаштувати клумбу. Поставили бордюри, закупили матеріали, оплатили роботу. Люди самі відсортували і з цієї сировини ми зробили такий благоустрій. Ми дуже задоволені співпрацею.
Директор української Макулатурної компанії пояснює : все більше ОСББ хочуть з ними співпрацювати. Майже 150 об’єднань співвласників домовилися з УМК про здачу вторинної сировини. Обслуговують двори майже 200 одиниць технічного обладнання. За сортоване сміття жителі будинків отримують бонуси, які можуть витратити на облаштування власного ж двору чи під’їзду.
ОЛЕКСІЙ МЕЛЬНИК, ДИРЕКТОР УКРАЇНСЬКОЇ МАКУЛАТУРНОЇ КОМПАНІЇ (УМК)
Це приносить не тільки морально-естетичне задоволення, що у вас все відсортоване, є гарний сміттєвий майданчик, але й фінансову допомогу. Чи то на заміну енергозберігаючих лампочок, чи то на фарбу, яка є декоративна. Чи то озеленення в дворі.
Дивіться також: