БлогиПро смертельну пожежу: як можна було уникнути трагедії із...

Про смертельну пожежу: як можна було уникнути трагедії із чотирма дітьми

- Advertisment -

Суспільство схвильоване та збурене трагедією, що сталася 17 грудня у селі Драбівці Золотоніського району.

Зранку отримав багато дзвінків, які фактично об’єднує одне запитання, – чи можна було запобігти трагедії, та чи можна взагалі уникнути таких випадків.

Перш ніж дати відповідь, наведу кілька фактів, які пов"язані саме з цією пожежею.

Діти залишилися вдома самі. Старшою, мати призначила 8 річну доньку. Якби дівчинка була в будинку сама, то напевне могла б дати раду і пічці і собі, проте, окрім печі, на ній були ще троє дітей 4-х 3-х та 1-го років.

Мати затопила піч і поклала поруч із піддувалом купу дров, які її донька повинна була підкинути до топки, коли у печі прогорить вже завантажене паливо. Таким чином були створені умови для початку пожежі, якщо з топки випаде бодай одна жарина. Що й сталося, коли дівчинка виконала наказ матері.

Мати порушила кілька простих, але як стало зрозуміло з наслідків, важливих правил, а саме: діти залишилися вдома самі; мати не лише дозволила, а й наказала маленькій дівчинці підкинути дров до печі; дрова були складені поряд із піччю.

Тепер з приводу профілактики та попередження цієї трагедії.

За кілька тижнів до пожежі фахівці ДСНС провели у цьому селі спеціальне рейдове відпрацювання житловим сектором. До цієї родини, як і до багатьох інших, заходили працівники місцевого районного відділу. Рятувальники особливо наголошували на небезпеках притаманних експлуатації пічного опалення. Залишили по собі листівку із порадами та правилами.

Через тиждень до цієї ж родини навідалися працівники вже соціальної служби, які, крім професійних питань, також наголосили на небезпеці пічного опалення. І майже напередодні пожежі, у п'ятницю, із батьками спілкувалися представники сільської ради. Знову ж таки, серед багатьох питань, піднімали і питання безпечної експлуатації печі.

Тобто трирівневе попередження та застереження, не мало успіху з однієї причини, батьки до усіх порад, нагадувань та застережень поставилися зверхньо, проігнорувавши отриману інформацію.

Згадується медичне правило успішного лікування – перемогти хворобу можна лише маючи чисельну перевагу, якщо пацієнт буде боротися із недугою разом із лікарем, а не лікуватися за принципом: ви лікуйте, а там як Бог дасть.

Досвід багатьох надзвичайних подій свідчить, попередити лихо можна лише в одному випадку, якщо людина відповідально поставиться до правил, та дослухається порад фахівців.

Костянтин Проценко
Костянтин Проценко
речник начальника УДСНС у Черкаській області
- Advertisement -

Стало відомо, хто претендує на посаду директора Першої міської гімназії у Черкасах

Участь у конкурсі на посаду директора начального закладу беруть дві претендентки. Про це повідомили під час відео-трансляції на сторінці департаменту освіти та гуманітарної...

В Іркліївській громаді відкрили ветеранський простір

В Черкаській області продовжують роботу зі створення повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас