Їх було 86 – 86 (!) показників ефективності роботи міліцейського підрозділу. Реєстровані злочини за різними напрямками – кількість, розкриття, терміни, відносні показники… агрегативні таблиці…
Навіть мені, людині, яка свого часу серйозно займалася математичним моделюванням – розбиратися довелося довго… Але, як казав мені колись Генріх Алтунян: "не шукай логіку там, де ти її не клав":)
Якщо в районі зменшувалась кількість крадіжок, вбивств і наркоторговців – це за всіма цими показниками, найчастіше, виводило район на останні місця рейтингу – міліціонерів лаяли, карали і… вимагали "нормальних" (!) показників.
І розкручувався ідіотський маховик – оперативники та слідчі "виконували план" – по повіям і кишеньковим злодіям, дорожним аваріям і розкраданням, маніпулювали розкриттям, вносячи одні й не вносячи інші злочини в реєстрацію… загалом звичайна пострадянська система.
Але! – Тепер ми все перезавантажуємо. Поліція! Геть архаїзми пострадянської міліцейської системи!
З метою впровадження ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ПОЛІЦІЇ, сьогоднішнім наказом (13 листопада) – скасував усі 86 обов'язкових оціночних показників.
Буде впроваджено абсолютно нову модель оцінки ефективності поліцейської роботи, яка спирається на довіру населення до поліції.
Оцінку ефективності діяльності співробітників Національної поліції будемо здійснювати за чотирма напрямками:
1)результати зовнішнього опитування;
2)оцінка бізнес-середовищем ефективності поліцейської діяльності;
3)результати внутрішнього опитування;
4)результати виконання пріоритетних завдань.
Так буде правильно! – І ніяких більше паличок, галочок і планових нормативів за кількістю кишенькових злодіїв і розкрадачів!