Інформація та аналітикаТема дняТема дня: Майстерня чемпіонів

Тема дня: Майстерня чемпіонів

- Advertisment -

Максимальна концентрація та повна самовіддача. Вони працюють у режимі нон-стоп майже сім днів на тиждень. Це чемпіонська секція з дзюдо та самбо спорткомплексу "Плазма Джим". На одному татамі тут щовечора збирається рекордна кількість титулованих спортсменів.

Колекція нагород секції росте ледь не щомісяця. Попри юний вік своїх вихованців, тренер Алла Назаренко ставить перед ними дорослі завдання. Титулований фахівець очолює цю секції з дня відкриття. А це понад вісім років. За плечима у тренера двадцятирічна спортивна кар’єра. Майстер спорту з дзюдо та самбо, неодноразова чемпіонка та призерка чемпіонатів країни та світу, знаходить персональний підхід до кожного вихованця. Звичайну секцію вона перетворила на велику спортивну родину.

Алла Назаренко, тренер: "Якщо я вже стала на цей килим, то я ставлю собі за ціль, щоб з цієї зали вийшли, як мінімум, чемпіони України. Дуже пишаюся результатом їхньої роботи. Буває так, що аж до сліз. Приємно, я розумію, що ми рухаємося у вірному напрямку. Ми як єдина родина,вони як мої діти, я вважаю їх своїми синами, бо я їх, грубо кажучи, виховала у цьому залі.

8-річний Ілля Назаренко демонструє свій улюблений прийом. Він приніс юному дзюдоїсту не одну перемогу. У своїй групі Ілля – серед наймолодших. Втім, вже має за плечима 5-річний спортивний стаж та дорослі досягнення. На останньому чемпіонаті країни він виборов для Черкас чергове золото.

Ілля Назаренко, спортсмен: "Для мене не було на останніх змаганнях тяжкого суперника, я всіх переміг. Перше завдання, яке ставлять перед нами – працювати і працювати дуже добре. Допомагають стати олімпійським чемпіоном. Всі тренери, хлопці – ми одна команда".

А це ще два зіркових вихованці секції – Рустам Алієв та Іван Прудіус. Їх прізвище на вустах усієї спортивної спільноти. За плечима у хлопців близько десяти років бойового стажу. Обидва працюють у цьому залі щодня не менше трьох годин. Й мають чим похвалитися. 14-річний Іван цієї осені підкорив одразу два чемпіонати України. На першому черкасець виборов безкомпромісне золото, на другому – срібло. Секрет свого успіху – не приховує.

Іван Прудіус, спортсмен: "Викладатися на 100% кожне тренування, на максимум. Потрібно бути налаштованим психологічно дуже. А страх, який присутній, потрібно перебороти. Тому що багато учасників. Всі одне одного знають, всі сильні".

На рік більше на татамі провів 15-річний Рустам. Його колекція нагород чи не найбільша у клубі. За плечима у хлопця гучні перемоги на чемпіонаті області, країни та найпрестижніших міжнародних першостях. Своїм успіхом спортсмен завдячує тренерам секції.

Рустам Алієв, спортсмен: "Для мене головне – Олімпійські ігри. Тут дисципліна на першому місці, дуже суворо з цим питанням. Приходять нові, старі – стають чемпіонами. Все тут змінюється. Всі чемпіони тут будуть однозначно".

А це ще одна зірка "Плазма Джим" – Андрій Болобан. Напередодні він прославив честь Черкащини та країни на престижній міжнародній першості. Черкасець увійшов у трійку найсильніших на етапі Кубку світу. Там Андрій став бронзовим призером.

Андрій Болобан, тренер: "Першу зустріч я виграв у француза, другу, за вихід у фінал, програв росіянину. А за третє місце виграв у мараканця. Протягом 17-ти років я замаюся. За свою кар’єру неодноразово вигравав чемпіонати України по дзюдо, самбо. Найвищий показник у мене був у дзюдо – це Кубок Європи. В жовтні я став чемпіоном України по боротьбі самбо, після чого відібрався на етап кубку світу у Москву, де зайняв третє місце".

Здобутим досвідом спортсмен щодня ділиться з своїми маленькими вихованцями. Й відшліфовує кожен прийом.

Багаторазовий чемпіон України щодня викладає дзюдо та бойове самбо у молодшій та середній групі секції. Перед своїми вихованцями він ставить чіткі завдання. Й має результат.

Андрій Болобан, тренер: "Коли ми виїжджаємо на чемпіонат країни, у нас 5 людей від залу відбирається і три з них призери. Один – чемпіон, срібний та бронзові призери.У 70% випадків наші спортсмени одержують перемоги. Для молодшої групи дзюдо ми використовуємо вправи для загального розвитку, бігові вправи, рухливі ігри та акробатику. Для середньої групи та старше – там починається вивчення техніки, кидків.

А ось на цих двох спортсменів рівняється кожен вихованець секції. Напередодні черкащани Володимир Іваненко та Олексій Назаренко буквально приголомшили спортивну спільноту своїм досягненням. Обидва зійшли на п’єдестал першості чемпіонату світу з самбо серед майстрів у Хорватії. Перше золото в актив української команди здобув іменитий черкаський спортсмен і тренер Олексій Назаренко. На міжнародному килимі черкасець провів три видовищних поєдинки і не лишив шансів жодному з іменитих суперників.

Олексій Назаренко, майстер спорту міжнародного класу: "Було дуже приємно, особливо, коли звучав гімн України. Аж мурашки по шкірі. Більше всього запам’яталася боротьба за вихід у фінал з росіянином. Такий високий,великий,я трохи переживав. Чемпіон Росії минулого року. Я виграв 5:0 чисто, жодним балом не поступився. Я коли вже вийшов у фінал після нього, то я вже відсотків на 90 знав, що я виграюю".

А це відео переможного бою легенди черкаського спорту Володимира Іваненка. За плечима в іменитого спортсмена 33 роки активного змагального стажу. Він підкорював міжнародні чемпіонати та встановлював світові рекорди з пауерліфтингу. У великий спорт повернувся після 17-річної перерви. Й не шкодує. Участь у чемпіонаті світу стала для нього своєрідним викликом. Спершу черкасець підкорив чемпіонат України, потому – вирушив на світове татамі. У фіналі Володимир Іваненко протистояв 12-кратному чемпіону світу з Дагестану.

Володимир Іваненко, заслужений майстер спорту України: "Срібна медаль для першого разу теж не погано. Будемо працювати, будемо їздити на змагання, потрібно перемогти. Ціль стоїть стати чемпіоном світу".

Свою срібну перемогу чемпіон присвячує найближчим – доньці та онуку. Вони були його натхненниками й під час підготовки, й під час виступу. Навіть на п’єдесталі першості Володимир Іваненко з найблищими. Мить перемоги він ділить з онуком.

Володимир Іваненко, заслужений майстер спорту України: "Я дуже хотів, щоб мій онук за мене вболівав, я мріяв про те, щоб він зійшов зі мною на п’єдестал першості. Щоб я тримав його на руках, коли мене нагороджуватимуть. Я цю картину собі намалював і прагнув, щоб її втілити. По тому, як він за мене вболівав, кричав, давай дідусь, ми ж так трофей не отримаємо, це дорогого варте".

Не полишати тренувань та підкорювати все нові вершини. Такі завдання ставить перед собою чи не кожен вихованець та відвідувач спорткомплексу "Плазма Джим". Адже тут виховують не просто спортсменів, а справжніх чемпіонів.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Чи можуть військові виходити на пенсію – пояснення від черкаського Пенсійного фонду

Чи можуть військові отримати пенсію та який її розмір може бути. Про це розповіла журналістам vikka.ua Наталія Сергієнко, начальниця...

Поліцейські Черкащини розповіли, як збивають шахеди (ВІДЕО)

З початком повномасштабного вторгнення функції та можливості поліцейських Черкащини суттєво розширилися, а також було сформовано мобільну вогневу групу. Про...

Цікаве:

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...

Тренди догляду за шкірою у 2025 році: що буде актуальним?

Кожен рік приносить нові тенденції у світі краси та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас