НовиниПоки черкащани знімають гроші у ПриватБанку, експерти намагаються спрогнозувати...

Поки черкащани знімають гроші у ПриватБанку, експерти намагаються спрогнозувати ситуацію

-

- Advertisment -

У відповідь на заяви політиків та експертів щодо націоналізації та стабілізації ситуації навколо ПАТ "ПриватБанк" біля черкаських банкоматів утворилися черги. Кошти люди знімають досить активно, але без паніки та масового ажіотажу. Чого очікувати вкладникам та користувачам послуг банку, з’ясовував сайт vikka.ua.

Наразі представники влади дали офіційні пояснення, чому держава стала 100%-им власником ПриватБанку. Однією з причин називають прохання акціонерів гарантувати їхні вклади. Експерти, у свою чергу називають націоналізацію ПриватБанку "банківською чисткою" та "уникненням банківського системного колапсу".

За словами представника Національного банку України у Черкаській області Сергія Забудського, з націоналізацією ПриватБанку ситуація навколо нього має заспокоїтися.

"У роботі банку нічого не зміниться. Зміна власника не передбачає скорочення кількості послуг, що надаються. Масові зняття коштів з банку спостерігалися протягом тижня. Відсьогодні ситуація стабілізується. Люди так відреагували про інформацію щодо ПриватБанку через те, що за останні 2,5 роки у країні ліквідовані або перебувають у стані ліквідації більше 80 банків. Наразі ж Президент заявив, що держава гарантує 100% вкладів", – пояснив він.

Націоналізація одного з найбільших банків країни – це політичний крок, який маскують під економічне рішення. Такої думки дотримується черкаський підприємець, член Вищої Ради Всеукраїнської спілки вчених-економістів Петро Чернявський.

"Можна було піти різними шляхами. Наприклад, докапіталізувати банк. Але його вирішили націоналізувати. Ця ситуацій покрита мороком. Думаю, те, що зробили з ПриватБанком більше політичне рішення, ніж економічне. Таким чином прибирають конкурентів у політичній площині. Можливо, те, що зробили з банком – початок історії його переходу до чиїхось рук", – пояснив він.

Також  Петро Чернявський висловив сумніви щодо припинення активізації зняття коштів з банку з боку вкладників.

"Дірка в капіталі ПриватБанку – 148 млрд грн. Перший етап докапіталізації 45 млрд грн. Потім чекаємо другий етап, а потім і третій. Привіт платникам податків і українцям від старих акціонерів "Привату" і НБУ. Цікаво, але ще півтора року тому дірка була 113 млрд грн. Теж гігантські гроші. Які, ясна річ, старі акціонери не збиралися вносити. Чому ж тягнули з націоналізацією півтора року? Щоб масштаби проблеми виросли більш ніж на 35 млрд грн?", – задає риторичні питання економіст, керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.

Згідно з його прогнозами, для капіталізації банку в Україні запустять процес збільшення грошової маси.

"Включають друкарський верстат. "Привату" потрібно від 80 до 150 млрд грн вливань бюджетних коштів", – пояснив він.

Тим часом, влада запевняє, що ситуація з колишнім банком українського олігарха Ігоря Коломойського наразі повністю під контролем держави.

"Своїм рішенням ми захистили майже 20 мільйонів клієнтів банку і також фінансову стабільність нашої держави", – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаським вчителям піднімуть зарплату наполовину.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Дві сім’ї з Канева отримають матеріальну допомогу після пожежі

У Каневі двом сім’ям, які постраждали внаслідок пожежі, виділили 120 тисяч гривень матеріальної допомоги. Про це повідомляє пресслужба Канівської...

Побиття ветерана у Смілі: справа перебуває під контролем

Справа із побиттям ветерана у Смілі тримається під контролем поліції і народного депутата України Олександра Завітнєвича. «Як і обіцяв, тримаю...

Цікаве:

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...

Ультрафільтрація: новий рівень очищення води

Проблема якості питної води стає дедалі актуальнішою для багатьох...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x