На закупівлі інсуліну в Україні вже не перший рік наживаються як чиновники центрального апарату, так і на місцях. Попри те, охочих контролювати та припиняти ці зловживання поки що не знайшлося. Про це пише журналіст Юлія Самаєва у виданні "Дзеркало Тижня".
Нардепи двічі за минулий рік зверталися в ГПУ, НАБУ та Фінмоніторинг, надаючи результати аналізу держзакупівель інсулінів у областях. Так, із документів чітко видно, що різниця в закупівельних цінах на ті самі ліки подекуди перевищує 50%.
Зокрема "Новорапід Флекспен" у Дніпропетровській області закуповували по 698 грн за упаковку, а в Черкаській – по 1067, а "Хумулін" у Хмельницькій купляли по 775 грн за упаковку, а у Вінницькій – по 1065.
"Але правоохоронні та контролюючі органи не сильно стурбовані тим, що деякі області витрачають значно більше коштів на закупівлі інсулінів, одностайно заявивши, що підстав для перевірок не бачать. Генеральна прокуратура й зовсім відповіла, що не уповноважена займатися подібними питаннями", – пише журналіст.
Тим часом Уряд схвалив відразу дві ініціативи, які спроможні змінити ситуацію в закупівлях медикаментів. Йдеться про запровадження референтних цін на ліки та відшкодування їхньої вартості. Відповідні постанови були прийняті Кабміном у перших числах листопада 2016-го.
"Держрегулювання цін було запущено з нового року, а от відшкодування вартості ліків стартує з квітня 2017-го. Обидві ініціативи покликані знизити вартість ліків для кінцевого споживача, а також змінити в кращий бік процес одержання безплатних препаратів пацієнтами із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу, запустивши довгоочікуване повернення вартості", – йдеться у матеріалі "ДТ".
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкаську обласну лікарню переведуть опікове відділення.