НовиниУ Черкасах стартував збір відпрацьованих батарейок та ламп від...

У Черкасах стартував збір відпрацьованих батарейок та ламп від населення

-

- Advertisment -

У побуті чи не кожної української родини знайдуться батарейки чи люмінесцентні лампи… Як тільки ці речі виходять із ладу або "відслужили" свій вік, їх, за звичкою, викидають до урни разом із іншим сміттям. Утім, фахівці забороняють так чинити (про це свідчить і маркування на упаковках), оскільки такі відходи – небезпечні й несуть шкоду довкіллю.

Від 14 березня в Черкасах розпочинають роботу "пересувні" пункти для збору відпрацьованих батарейок і ламп від населення, повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

Працюватимуть ці мобільні майданчики, згідно із затвердженим графіком, упродовж восьми місяців – до листопада. Далі все зібране утилізуватиме ліцензоване підприємство. Кошти на це передбачили в бюджеті, зокрема у міському цільовому фонді охорони навколишнього природного середовища.

Як розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко, така соціально-екологічна акція в обласному центрі проходить шостий рік поспіль. Її черкаська влада започаткувала ще в 2012-ому. Пізніше, каже, цей досвід перейняли й інші українські міста, серед них – Львів, Луцьк, Хмельницький.

– Загалом здавати небезпечні відходи на спеціалізоване підприємство платна послуга навіть для населення, – зауважив Володимир Володимирович. – Не всі можуть собі це дозволити, та й не у всіх людей є звичка відносити їх для утилізації. Серед містян є ще значна кількість людей, котрі просто викидають їх у смітник. Для того, щоб зберегти наше довкілля ми укладаємо угоду зі спеціалізованим підприємством, яке має ліцензію на збір, перевезення, зберігання та, врешті, утилізацію таких відходів.

За його словами, із кожним роком все більше містян виявляють небайдужість до проблем довкілля та долучаються до цієї акції. Разом із тим, нині в Черкасах працюють ще два стаціонарні контейнери для збору використаних батарейок. Один із них встановлений на першому поверсі приміщення міської ради (вулиця Байди Вишневецького, 36), інший же в Черкаському палаці молоді (вулиця Сумгаїтська, 12).

Наразі ж міська влада розглядає можливість облаштування ще одного стаціонарного контейнера для збору цих відходів у середмісті.

Для довідки:

До небезпечних побутових відходів зараховують батарейки, люмінесцентні лампи, енергоощадні лампи, прилади денного освітлення, термометри, тонометри, акумулятори від мобільних пристроїв.

Усі вони містять ртуть та різного типу важкі метали (кадмій, свинець, нікель), які "отруюють" повітря, ґрунт та ґрунтові води. Відтак, шкодять і здоров’ю людей: токсичні метали викликають ураження органів, погіршують репродуктивні функції та викликають генетичні зміни й ракові захворювання. Для прикладу, за даними досліджень, одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів землі (глибиною 5 м) та 400 літрів води.

З графіком збирання небезпечних відходів у 2017 році можна ознайомитися ТУТ.

Збір небезпечних відходів здійснюється винятково від населення міста. Підприємства, організації та установи зобов’язані укладати угоди зі спеціалізованою організацією на утилізацію небезпечних відходів. За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном: 32-52-63.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Канівщині виявили недобросовісну фірму з утилізації відходів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

«Черкаські Мавпи» стартують у Кубку України Favbet 2024/25

Вже цієї суботи, 30 листопада, «Черкаські Мавпи» розпочинають боротьбу в Кубку України Favbet. У стартовому матчі 1/8 фіналу суперником...

Дев’ять підприємств Черкащини отримали від держави 42 мільйони на розвиток переробки

Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота:...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x