Батьки новонародженої дитини зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від появи на світ, зареєструвати її народження в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Про процедуру реєстрації та необхідні для цього документи повідомляє Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в області.
Для подачі заяви про державну реєстрацію народження та отримання свідоцтва про народження, окрім медичного свідоцтва про народження, необхідно подати такі документи:
– якщо Ви перебуваєте у зареєстрованому шлюбі та маєте спільне прізвище: паспорти, що посвідчують особи батьків, свідоцтво про шлюб (присутність батька не обов’язкова);
– якщо Ви перебуваєте у зареєстрованому шлюбі та маєте різні прізвища: паспорти, що посвідчують особу батьків, свідоцтво про шлюб, спільну заяву щодо присвоєння дитині прізвища (присутність обох батьків, як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова).
У разі, якщо батько дитини не може особисто з'явитись, то його заява щодо присвоєння дитині прізвища, справжність підпису, на якій має бути нотаріально засвідченою, може бути подана через представника (представником може виступати мати дитини). Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.
– якщо Ви не перебуваєте у зареєстрованому шлюбі, але батько дитини бажає визнати своє батьківство: паспорти, що посвідчують особи батьків, заява матері та батька дитини про визнання батьківства (заява складається при подачі документів, присутність обох батьків, як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обоє ’язкова).
У разі, якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто батьком дитини, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови нотаріального засвідчення справжності підпису батька дитини на цій заяві. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.
– якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка бажає визнати себе батьком: паспорт, що посвідчує особу матері, заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої стаття 135 Сімейного кодексу України (заява складається при подачі документів).
Зареєструвати дитину можна, звернувшись до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або за місцем народження дитини, або ж безпосередньо у закладі охорони здоров’я, де приймалися пологи.
Державна реєстрація народження – безкоштовна.
Заклади охорони здоров’я, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини:
Черкаси: Комунальний заклад "Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини";
Городище: Комунальний заклад "Городищенське районне територіальне об’єднання" Городищенської районної ради;
Драбів: Драбівська центральна районна лікарня;
Жашків: Жашківська центральна районна лікарня;
Звенигородка: Звенигородська центральна районна лікарня;
Золотоноша: Золотоніська центральна районна лікарня;
Кам’янка: Кам’янська центральна районна лікарня;
Канів: Канівська центральна районна лікарня;
Катеринопіль: Катеринопільска центральна районна лікарня;
Корсунь-Шевченківський: Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня;
Лисянка: Лисянська центральна районна лікарня;
Маньківка: Маньківська центральна районна лікарня;
Монастирище: Монастирищенська центральна районна лікарня;
Сміла: Смілянська центральна районна лікарня ім. Софії Бобринської, Смілянська міська лікарня Черкаської області;
Тальне: Тальнівська центральна районна лікарня;
Умань: Уманський пологовий будинок Уманської міської ради;
Христинівка: Христинівська центральна районна лікарня;
Чигирин: Чигиринська центральна районна лікарня;
Чорнобай: Чорнобаївська центральна районна лікарня;
Шпола: Шполянська центральна районна лікарня.
Як повідомляв сайт vikka.ua, диво-восьминіжки виходжують передчасно народжених черкаських малюків.