Для одних кінець світу – трагедія, для інших – спосіб підзаробити. Приміром, на цікавість людей до пророцтва майя неабиякі надії покладає влада Мексики. Вони сподіваються привабити у країну якомога більше туристів. Нещодавно для цього навіть відкрили музей майя. Подробиці – в сюжеті.
Коли календар майя добігає кінця, провіщаючи у грудні кінець світу, мексиканці сподіваються, що у зв’язку з цим культура давнього народу зацікавить ще більше туристів. У мексиканському місті Канкун відкрили новий Музей майя. Грандіозне сховище безцінних артефактів, що належать загадковій цивілізації, розміщується на території, площею у 85 квадратних кілометрів. Тут можна ознайомитися з культурою народу майя, що існувала з 360 року до нашої ери по 1550 рік нашої ери.
Адріана Веласкес, Національний інститут антропології і історії: «Цей музей представляє археологічну колекцію, яку було б важко зібрати для іншого музею. Тут, аби все побачити в одному місці, зібрана вражаюча колекція археології штату Кинтана-Роо. Також є дуже важливі археологічні експонати з різних регіонів, де жили майя».
Сучасний музей, на створення якого витратили 11 мільйонів доларів США, складається з трьох тематичних залів. Один із них присвячений історії штату Кинтана-Роо, другий – цивілізації майя, а у третьому виставлятимуть тимчасові експозиції.
Адріана Веласкес, Національний інститут антропології і історії: «У Канкуні існують три археологічні зони: Ель-Рей, Сан-Мігеліто й Ель-Меко. Важливе завдання полягало в тому, щоби створити обстановку, яка зацікавила б усіх місцевих і міжнародних відвідувачів. Аби після візиту до музею їм захотілося б відвідати археологічні зони. А також, аби залучити місцеве населення, зближувати його з музеєм і з давньою доколумбівською історією регіонів».
Племена майя жили на територіях сучасних Мексики, Гондурасу, Гватемали та Сальвадору. Цей древній індіанський народ будував міста, в центрі яких височіли 15-20-метрові піраміди, мав добре розвинену писемність у вигляді ієрогліфів, знався на астрономії та математиці. Причина занепаду цивілізації майя досі не з’ясована. Календар майя закінчується 21 грудня 2012 року.