НовиниЗалишки стародавнього оборонного валу знайшли на Черкащині міжнародні археологи

Залишки стародавнього оборонного валу знайшли на Черкащині міжнародні археологи

-

- Advertisment -

Археологічний бум триває на Тальнівщині. Відразу дві експедиції розкопують залишки поселень-гігантів Тальянки і Майданецьке, пишуть "Вісті Черкащини".

"Перша делегація – українська. Вона завершить роботу до середини вересня", – розповідає директор заповідника "Трипільська культура" Владислав Чабанюк.

"Друга – міжнародна. Окрім українців у її складі є німці й поляки. Більшість німців – із міста Кіль із тамтешнього університету.

Варто відзначити, що археологів у Німеччині вдесятеро більше, аніж в Україні.

Присутність іноземних фахівців – великий плюс. І річ не тільки в тім, що німці мають дорогий магнітометр. Трипілля – світове історичне надбання. Якщо Україна хоче, щоб про трипільську культуру говорили в світі, то мусить запрошувати іноземних археологів, а не варитися у власнім соку із румунськими й молдавськими дослідниками. Не зайве нагадати, що першу експедицію і її розкопки фінансують із США, а другу – з Німеччини. Востаннє Україна фінансувала подібні дослідження в 1994 році. Відтоді гроші дають лише іноземці".

"Ми вже втретє за останні чотири роки досліджуємо Трипілля", – каже керівник Майданецької експедиції Михайло Відейко.

"Завдяки магнітометру виявили нові, ніким раніше не досліджені об’єкти. Зокрема залишки оборонного валу. Він тягнеться на 7 кілометрів. У Небелівці Кіровоградської області ми знаходили ідентичний вал укріплений колодами зі стовбурів дерев. Їх рубали кам’яними сокирами. Це був титанічний труд, бо треба було вирубати десятки тисяч дерев. Такі оборонні споруди – одні з найстаріших в Україні. Думаємо, що знайдемо сліди від колод і в Майданецькому. Тут був не один вал. Поселення постійно розширялося і його межі посувалися. Варто додати, що останні 40 років між істориками тривали суперечки. Одні стверджували, що оборонних валів у поселень-гігантів ніколи не було, інші запевняли, що вони мають бути. Окрім того дослідимо ще одну будівлю. Думаємо, що це залишки храму. Конкретніше можна буде говорити в кінці вересня, коли завершимо дослідження".

Тальянківська делегація цього року розкопала ювілейну – 50-у хату трипільців.

"Досліджуємо комплекс будинків однієї великої родини", – розповідає керівник експедиції, кандидат історичних наук Олексій Корвін-Піотровський.

"Наступного року завершимо його дослідження. Паралельно копаємо будівлю гончара, його горн, яму. Знаходимо багато посуду, який буде передано до Леґедзинського музею. Всі гроші на розкопки виділили американці. Вони нас фінансують 14 рік поспіль".

Археологи планують завершити роботу в Тальянках до середини вересня.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Канівщині "чорні археологи" розкопали авіабомбу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах демонтують МАФи (ФОТО)

За два тижні у Черкасах демонтовано 15 незаконних тимчасових споруд. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук розповів...

Хто організовує суспільно корисні роботи «Армії відновлення»?

Війна вплинула на зайнятість населення, зруйнувала багато робочих місць. Проект «Армія відновлення» запроваджено Урядом України восени 2022 року з...

Цікаве:

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...

Ультрафільтрація: новий рівень очищення води

Проблема якості питної води стає дедалі актуальнішою для багатьох...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x