У Черкасах комунальники швидше даватимуть раду аваріям на водопроводах. Досі на заваді були старі засувки. Це механізми, які водоканалівці застосовують при форс-мажорах. Коли треба перекрити пошкоджену ділянку мережі. Довкола зношених засувок, жаліються комунальники, треба клопотати з годину, а то й більше. Та навіть так надійного бар’єру для води годі й очікувати. Розповідає Вікторія Курченко.
Десятки кілометрів долає питна вода до кранів черкасців. Водопроводи від дніпровської станції, що у Свидівку, прокладені ще в 70-их. Час їх не шкодує. Нині один із трьох на ремонті.
Олег Овчаренко, начальник ДВС КП «Черкасиводоканал»: «Ми будемо всі засувки замінювати, бо вони відпрацювали свій ресурс. На цьому кургані 8 засувок. 6 із них – 1000 мм, 2 засувки мають діаметр 800 мм».
Засувки – це бар’єри на водопроводі. Як той лусне, ними надійно блокують пошкоджену ділянку для ремонту. Так просто звучить тільки в теорії, кажуть водоканалівці. На практиці все куди складніше. Зношені засувки вимагають і часу, і неабиякої сили кількох робітників. Та навіть так про герметичність немає й мови. Дорога вода тече в нікуди.
Олег Овчаренко, начальник ДВС КП «Черкасиводоканал»: «97? Це слюсарі для себе написали, скільки обертів потрібно зробити, щоб її відкрити. Новий затвор, який ми щойно встановили, перекривається 3-5 хв. однією особою».
Нові затвори – німецькі. Коштують десятки, а то й сотню тисяч гривень. Зате надійні та служитимуть не менше 50 років, розповідає головний інженер «Водоканалу». На станціях засувки міняли кредитним коштом, на водопроводах – власним.
Григорій Руденко, головний інженер КП «Черкасиводоканал»: «У зв’язку з модернізацією нашого обладнання, ми ж взяли 100 млн у кредит, ми замінили більше 100 засувок малих і великих діаметрів. А це вже в нас завершальний етап. Більше ми замінювати ні в цьому році, ні в наступних на водоводах не будемо».
Ремонт на цьому водопроводі мають завершити вже до кінця тижня. Містяни незручностей від того не матимуть, запевняють комунальники.