Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах батьків вчать виховувати ВІЛ-позитивних дітей

У Черкасах батьків вчать виховувати ВІЛ-позитивних дітей

-

- Advertisment -

ВІЛ – не вирок для створення повноцінної родини. У Черкасах за підтримки ЮНІСЕФ батьків вчать виховувати ВІЛ-позитивних дітей. У спеціальних тренінгах участь беруть не лише батьки, опікуни та піклувальники, які виховують ВІЛ-позитивних малюків, із Черкас, а й жителі сусідніх областей, які не проти усиновити дитину з особливими потребами. Проект став можливим за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН в Україні та Британської авіакомпанії British Airwaysу рамках програми “Сhange for good”.

Ще 5 років тому про всиновлення ВІЛ-позитивної дитини українці навіть не хотіли говорити вголос. Сьогодні ж процес створення сімейних форм виховання для таких малюків набуває все більшого розвитку. Українці вже не такбояться проблем, пов’язаних із цієї хворобою. Подолати ж інші труднощі, пов’язані з усиновленнямі вихованням, допоможе програма з підготовки прийомних батьків. Її впроваджуютьза підтримки ЮНІСЕФ.
Олена Стрижак, консультант Представництва ЮНІСЕФ в Україні: «Ця програма є обов’язковою для тих, хто збирається брати ВІЛ-позитивну дитинув сім’ю. Без такого навчання вони не зможуть це зробити».
Майбутніх батьків спеціалісти під час тренінгів консультують із різних питань, а ще – надають таку потрібну опікунам психологічну підтримку.
Олена Стрижак, консультант Представництва ЮНІСЕФ в Україні: «Як приймати ліки, як іти до дитячого садка, як розкривати статус, коли прийде час і дитина підросте. Дуже широка програма, за три дні ми намагаємося багато питань охопити. Апотім обмінюємося контактами».

Ірина Канаш, психолог обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Люди вчаться розуміти особливу дитину, яка пережила не одну втрату, коли немає нічого. Наше навчання спрямоване на те, що люди можуть приміряти на себе роль прийомних батьків».
Керівники проекту сподіваються, що він таки допоможе дітям-сиротам, які уражені ВІЛ-інфекцією, знайти люблячу родину. А прийомним батькам подолати страх перед хворобою та додати впевненості у своїх силах.
Надія Прокопенко, тренер, лікар-педіатр: «Якщо поставити поруч здорову дитинута дитину з діагнозом ВІЛ, але яка приймає антиретровірусну терапію – різниці ніякої не буде. Це абсолютно нормальні діти».
Подібне навчання вже пройшли близько 500 прийомних українських батьків, опікуніві 250 фахівців, які забезпечують соціальний супровід. А 17 українських дітей уже знайшли люблячу родину.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водій збив літнього чоловіка вночі на переході

Поліцейські затримали водія, який скоїв наїзд на пішохода у Черкасах. Про це пише Поліція Черкащини. ДТП сталася 22 листопада на...

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x