НовиниМережа кабінетів "Здоров'я жінки" запрацює в Черкасах

Мережа кабінетів "Здоров'я жінки" запрацює в Черкасах

-

- Advertisment -

За ініціативи голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, програму "Здоров'я жінки" було відправлено до Державного фонду регіонального розвитку. Таким чином, черкащанки зовсім скоро зможуть пройти повне мамологічне та гінекологічне обстеження у кабінетах "Здоров'я жінки".

Перш за все вони будуть створені при п'яти госпітальних округах та у Черкаському обласному онкологічному диспансері. Трохи згодом у всіх районах Черкаської області. Всього планується 25 таких кабінетів із кольпоскопом, сучасним цифровим мамографом та УЗД апаратом із спеціальними датчиками для молочних залоз та гінекології, інформує управління охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Профілактичний скринінговий центр "Здоров'я жінки" буде створений з метою своєчасного виявлення передракових захворювань, передпухлини, початкові стадії раку. Саме це забезпечить ефективне та успішне лікування раку в жінок. Подібні центри вже створені в усьому світі й показують ефективність своєї роботи.

– На сьогодні нами розроблена програма, реальна у виконанні. Задумано створити мережу кабінетів скринінгової профілактики "Здоров'я жінки". Вони будуть знаходитися у колишніх кабінетах патології шийки матки. 24 – ми маємо в області, і 25 у онколікарні. Із них, 20 кабінетів у районах, а 5 у містах області. Створення таких кабінетів – це один із наших пріоритетів на сьогодні, – зазначає головний лікар онколікарні Віктор Парамонов.

Найпоширеніше серед усіх ракових захворювань – це рак молочної залози. Він є основною причиною інвалідності жінок працездатного віку в Україні. Статистичні дані свідчать про неухильний ріст захворюваності на рак молочної залози за останні 20 років без тенденції до стабілізації показників. Щороку у світі реєструється понад 1 млн нових випадків цього захворювання. В Україні із 1992-го по 2005 рік показник захворюваності на РМЗ мав щорічний приріст 1-2 % і досягнув 60,9 випадків на 100 тис. жіночого населення. Якщо в 1985 році захворюваність на РМЗ в Україні становила 27,0 на 100 тис. жіночого населення, то в 2005 році вона збільшилась до 60,9, тобто за 20 років захворюваність зросла у 2,2 разу. У структурі онкологічної захворюваності жіночого населення України захворюваність на рак молочної залози вже у 2010 р. займала перше місце і становила 19 %.

В нашій країні щороку виявляється понад 15 тис. хворих на РМЗ і щороку близько 7,5 тис. жінок помирають від цієї онкопатології. Також не менш сумну статистику має онкогінекологія, яка є лідером пухлин репродуктивної системи жінки. Згідно з офіційною інформацією МОЗ України, рак шийки матки (РШМ) забирає життя 6 українських жінок щодня. У 2014 році це смертельне захворювання було діагностовано у 5937 українок.

РШМ є серйозною загрозою життю і репродуктивному здоров'ю жінки. З кожним роком реєструється все більше жінок дітородного віку, хворих на РШМ – пік захворюваності припадає на молодих жінок, 40-44 років.

Саме тому в Черкаській області такі кабінети є необхідними. Реалізація проекту здійснюється в межах виконання загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.

Щороку відмічають зростання захворюваності. Станом на січень 2016 року жіноче населення віком старше 18 років в Черкаській області складає приблизно 600 тис. осіб. (577366 осіб). Структура злоякісних новоутворень у жінок Черкаської області аналогічна до загальнонаціональної. Базовим принципом ефективної онкологічної допомоги у світі лишається виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях. З цією метою проводять профілактичні огляди у вигляді програм скринінгу певних категорій населення. Стосовно профілактики та раннього виявлення злоякісних захворювань молочної залози та жіночих статевих органів цільові профілактичні огляди в Україні на первинному та вторинному рівні охорони здоров’я регламентовані наказом МОЗ України від 15.07.2011 № 504 "Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні".

Як повідомляв сайт vikka.ua, "швидка допомога" на Черкащині вичерпала свій ресурс.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На магістральні мережі Черкаської ТЕЦ ремонт: назвали будинку, де тимчасово не буде тепла

27 листопада у Черкасах у зв’язку із виконанням ремонтно-відновлювальних робіт на магістральній тепловій мережі з 08:30 год. буде тимчасово...

У громаді на Смілянщині відкрили Центр Життєстійкості

У Ротмістрівській громаді офіційно відкрили Центр Життєстійкості при Комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг». Ця ініціатива є частиною Всеукраїнської...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x