Черкащина в рейтингу областей за рівнем демократичного розвитку посіла 12-ту позицію. Такі дані вимірювання Індексу демократичного розвитку областей України, проведеного у межах проекту "Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України", який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) за підтримки National Endowment for Democracy.
Дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року – січня 2017 року в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.
Так, за підсумками 2016 року, в ТОП-5 областей за рівнем демократичного розвитку увійшли Івано-Франківська (3,48), Тернопільська (3,42), Хмельницька (3,40), Сумська (3,27), Львівська області (3,21). Останніми в рейтингу виявилися Київська (2,81), Харківська (2,80), Житомирська (2,79), Миколаївська (2,78) та Одеська (2,75).
Відповідно до результатів дослідження Черкащина в рейтингу областей за рівнем демократичного розвитку посіла 12 позицію з показником 3,06.
"Це регіон, який відповідає мінімальним стандартам виборної демократії, в якому демократичні інститути нестабільні, а також існують істотні проблеми в сфері захисту політичних прав і громадянських свобод", – зазначає голова ГО "Академія стратегічних досліджень" Сергій Пасічник.
Рейтинг Черкаської області у всеукраїнському дослідженні наступний:
1. За станом реалізації захисту прав людини, зокрема стан правосуддя – 15 місце;
2. За соціально-економічним станом – 12 місце;
3. За рівнем громадської активності і самоорганізації громадян – 2 місце;
4. За станом ЗМІ – 11 місце;
5. За станом міжетнічних та конфесійних відносин – 16 місце;
6. За політичною активністю, партії, вибори – 11 місце;
7. За рівнем децентралізації та діяльності органів місцевого самоврядування – 6 місце;
8. За якістю державних адміністрацій – 13 місце;
9. За рівнем безпеки (злочинність, діяльність органів правопорядку). Органи правопорядку: поліція та інші органи правопорядку, прокуратура – 23 місце;
10. За рівнем корупції – 18 місце.
"Зважаючи на результати дослідження, Черкащину в рейтингу посилили громадська активність і самоорганізація громадян. До слова, у всеукраїнському рейтингу ми посідаємо друге місце за цим показником, – говорить виконавча директорка ГО "Академія стратегічних досліджень" Любов Ропало. – А послабили показники сприйняття реформ, зокрема в сфері боротьби з корупцією, реформи правоохоронних органів, стану реалізації прав людини і судового захисту. Слід наголосити, що, Черкащина, наразі – це регіон, який відповідає мінімальним стандартам виборної демократії, в якому демократичні інститути нестабільні, проте це також регіон і великих можливостей, адже жодна із ніш не переповнена. Хоч ми досить багато в чому й залежні від Києва та спостерігаємо великий рівень трудової міграції".
Як повідомляв сайт vikka.ua, п’ять черкащанок увійшли до сотні найвпливовіших жінок України.