25 громадських проектів-фіналістів конкурсу "Черкаси. Я це роблю!" відібрано конкурсною комісією. 24 серпня вони змагатимуться за грант у розмірі 25 тисяч гривень від черкаських бізнесменів у рамках фестивалю "SummerChallenge". Про це йдеться на офіційній сторінці фестивалю у Facebook.
1. Проект "Добро множить добро" від Черкаської БО ЛЖВ "Від серця до серця" націлений на підтримку Центру реінтеграції для людей, які опинилися в кризових життєвих обставинах. Мета: облаштування постійно діючого творчого майданчика, де б кожен охочий міг знайти для себе щось цікаве, створюючи разом з новим виробом нового себе. За рік ініціатори планують провести щонайменше 48 майстер класів для 480-600 людей.
2. "Карате єднає та дарує свято" – ініціатива від Школи Традиційного Карате "Окінава". Мета: залучення дітей, дорослих до професійного спорту, здорового способу життя, реабілітації після травм, створення робочих місць, підняття іміджу традиційного карате-до як виду спорту.
3. Проект "Черкаси в ракурсі" ставить за мету показати унікальні сторони нашого міста максимально широкій аудиторії шляхом проведення циклу фото-екскурсій містом та виставки найкращих фото-робіт.
4. Проект "Шлях до нової себе" – Анна Тарапата мріє вчити жінок захищатися від недоброзичливців не тільки за допомогою самооборони, а й психологічно, за рахунок позбавлення "синдрому жертви".
5. Освітній громадський соціальний проект "Школа раннього особистісного розвитку" (ШОР) від Ірини Бондаренко – це створення альтернативної групи при садочку (ДНЗ) для звичайних дітей та діток з порушеннями розвитку (ДЦП, діти сонця, аутисти) з використанням досвіду та методик європейської системи дошкільної освіти.
6. Інтеграційна вистава театральної студії особливих акторів "Натхнення". Усі актори цього театру – це молодь на інвалідних візках. Мета проекту: інтеграція молоді з інвалідінстю у суспільство засобами театрального мистецтва. Результатом проекту буде показ інтеграційної вистави на одній зі сцен міста.
7. "Майстерня вуличних меблів" – проект Івана Подоляна. Мета: проведення безкоштовних воркшопів у різних районах міста, де усі охочі можуть долучитися до облаштування тієї чи іншої території.
8. Проект "Еко-сумка". Ідея Ірини Діброви – створення еко-сумок з нанесенням на них логотипу нашого міста. Виготовлення таких еко-торб дасть можливість зберегти екологію та збільшити цікавість туристів до Черкас.
9. "КрашЧЕ" – це ідея Романа Шолудько. Мета: інформувати населення про переваги та недоліки того чи іншого рекреаційного об'єкта.
10. Проект "Видавнича кухня" від Людмили Фіть, націлений на підвищення культурно-освітнього рівня містян. Мета: проводити презентації книг та виступи українських письменників, майстер-класи по створенню блокнотів та закладок, виставка стендів із книгами, спілкування з українськими видавцями, інтелектуальні ігри, читання творів, збір книг для бібліотек, сиріт, та воїнів АТО.
11. "Древо життя – крок до щастя" – проект від Галини Касьянової. Мета – створення в Черкасах шевченківського "вишневого садка", дерева в якому будуть саджатися громадою – дітьми та дорослими.
12.Проект "Codaline". Нік Запорожець пропонує ідею, метою якої є безкоштовне постійне навчання молодого покоління (і не тільки) навичкам у сфері інформаційних технологій та участь цих людей у розробці соціальних та суспільно-корисних проектів для міста.
13. "Вивіска Lab" – ідея зміни "зовнішнього" вигляду міських споруд від Дарини Подолян. Мета сформувати суспільний запит на гармонійне та систематизоване оформлення міського простору Черкас: вивіски, фасади, білборди, МАФи та розробити гайдлайн (путівник) з правилами такого оформлення, який буде прийнято адміністративно як обов'язковий до виконання усіма бізнес-структурами міста.
14."Музичні імпрези України" – I міжнародний фестиваль м. Черкаси – проект від Євгенії Марчук. Мета: пропагування української музичної культури та пошук обдарованої молоді серед виконавців і композиторів.
15. Проект "Я обираю успішне життя" від БФ "Час надії". Керівник проекту Лариса Когут прагне сприяти адаптації та професійній самореалізації в мирному житті демобілізованих учасників бойових дій (учасників АТО). Мета: мотивація вразливої групи суспільства до досягнення гармонії в сім’ї, подолання емоційних проблем в родині, реалізація себе в мирному житті; навчання основам ведення власної справи шляхом проведення тренінгів, консультацій, сімейних вечорів.
16.Проект "Молочна ініціатива" від Дарії Бабко. Мета: створення соціальної мережі консультантів по грудному вигодовуванню, для здійснення фахової підтримки в налагодженні природного годування діток грудного віку.
17. "Прапор Черкас на вершинах світу" – ідея проекту полягає у піднятті прапору Черкас на найвищіх вершинах світу, за умови проходження маршрутів найскладнішої категорії складності черкаськими альпіністами. Мета: першопроходження на гірські вершини у віддалених та малодосліджених районах світу.
18. Рок-мюзикл "Дон Жуан" за мотивами п’єси "Камінний господар" та поезії Лесі Українки – ідея Демешко Олександра. Мета: створення цікавого дійства, яке синтезує класичну українську поезію, експериментальний відео- та звукоряд, іспанську та українську культури, минуле і сьогодення.
19. Проект "Тактильні книжки для слабозорих та незрячих дітей" від Світлани Трофімової. Мета: створення тактильних книжок ручної роботи для слабозорих та незрячих дітей. Книжки будуть створюватись студентами факультетів дизайну, навчальних закладів міста Черкаси, вихованцями мистецьких гуртків позашкільних навчальних закладів, дитячих арт-студій.
20. "Науково-експерементальний центр" – мрія Стромила Євгенія. Це сотні квадратних метрів науково-практичних експонатів для дітей та дорослих. Пізнання наукових законів через самостійні практичні дослідження і відкриття; можливість для викладачів навчальних закладів, використовуючи експонати клубу, на практиці демонструвати учням теоретичні знання. Як результат: підвищення зацікавленості дітей до прикладних наук та розвиток наукового мислення.
21. "ГайдаFest: Зліт автостоперів" – проект від Дениса Гайди. Мета: зібрати мандрівників зі всієї країни задля популяризації Черкас серед активної молоді та набуття містом туристичного статусу.
22. Проект "Вигульні майданчики "Черкаси DogПарк" від Алли Демченко. Мета: встановити безкоштовні, доступні (з урахуванням дитячих колясок та інвалідних візочків), спеціалізовані майданчики для активного вигулу собак та контейнери з біопакетами для прибирання за собаками в усіх мікрорайонах міста Черкаси.
23. "В гостях у багатодітної родини" – ідея Світлани Трофімової. Мета: привернути увагу громадськості до багатодітних родин, показати важливість сімейних цінностей, сприяти збільшенню народжуваності в Україні. Організація зустрічі відомих черкащан щонайменше з 20-ма багатодітними родинами (це близько150 дітей та їхніх батьків).
24. Проект "Кольоровий світ" від Світлани Трофімової. Мета: організація художнього оздоблення приміщень в дитячих закладах, які забезпечують лікування, навчання, виховання, розвиток та організацію дозвілля дітей, шляхом розмальовки стін, тематичного декору для створення естетично сприятливого середовища.
25. "Школа успішної жінки" – ідея Аліни Котолуп, засновниці спільноти "Мами Черкас". Мета: об’єднання жінок для співпраці та обміну досвіду, спільного відпочинку. Залучити жінок до активного суспільного та громадського життя; підняти авторитет материнства в суспільстві.
Як повідомляв сайт vikka.ua, "сонячне дерево" та скейт-парк можуть з’явитися у Черкасах.