Валерій Лютий працює 7 днів на тиждень, живе усамітнено та часто сам виїжджає на місця злочинів. До таких звичок очільника поліції Черкащини доводиться звикати його підлеглим, яких, до речі, дуже бракує. Найбільше головний поліцейський області наразі переймається своїми кадрами, боротьбою зі злочинцями-гастролерами та встановленням по області сотень відеокамер. Вже місяць, як він очолив поліцію Черкаської області. Про свої перші кроки на посаді та плани на майбутнє керівник ГУ НП області розповів сайту vikka.ua.
За словами Валерія Лютого, невдовзі у поліції Черкащини буде новий підхід до забезпечення охорони публічної безпеки, громадського порядку та розкриття злочинів. Рух у цьому напрямку вже розпочався. Але першим словом майже усіх проблемних питань правоохоронних органів області є кадри. Точніше, їх катастрофічна нестача.
"Дуже радий, що у нас почав працювати рекрутинговий центр і ми маємо можливість набрати до Нацполіції кадри. З листопада 2015-го по 16 січня 2017 року, на жаль, ми не могли набирати людей в органи внутрішніх справ. Частина співробітників звільнилася з різних причин: хтось ішов на пенсію, хтось переходив на інші посади, і в нас склався великий некомплект. Штатна чисельність Національної поліції у Черкаській області – 2555 осіб. При цьому 20%, а це майже 500 співробітників, не вистачає", – зазначив Валерій Лютий.
Наразі ж брак кадрів у містах та районах доводиться компенсувати за рахунок направлення туди співробітників з центрального апарату.
"До мене звернулися активісти щодо створення підрозділу поліції у Ватутіному. Тож я днями виїздив до Звенигородської оперативної зони, куди входить Ватутіне. Місто з 16-ма тисячами населення. Там колись був райвідділ, який ліквідували. Я подивився на їхню будівлю. Ми з керівником Звенигородської поліції оглянули її та плануємо там розмістити підрозділ", – розповів очільник регіональної поліції.
Через нестачу кадрів деякі підрозділи поліції в області не можуть оперативно виїжджати на місця скоєння злочинів. На їх підсилення доводиться направляти працівників з Головного управління. У райони командирують слідчих навіть на декілька місяців.
"У Катеринополі особовий склад лише 14 осіб. З них троє наразі на лікарняному, враховуючи начальника поліції. Його взагалі поклали до лікарні. Залишилось 11 співробітників, які повинні нести службу цілодобово, реєструвати матеріали, розкривати злочини. Тому наказом туди відкомандирували трьох співробітників із кримінального блоку. Також їм допомагатиме наш співробітник зі Звенигородки", – пояснив він.
Найбільш кримінальною частиною Черкащини є Уманська оперативна зона. Днями там були виявлені 5 автівок із підробкою свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
"В Уманській оперативній зоні, куди входить декілька відділів поліції, планується створити підрозділ управління патрульної поліції. Якщо відбудеться набір, це буде для нас велика підмога", – повідомив Валерій Лютий.
Уманщина не єдиний район, який часто згадується у кримінальних новинах.
"На тому тижні проводили оперативну роботу в Тальному. Там знайшли три автівки з підробленими документами", – повідомив очільник поліції.
Він підкреслив, що такі перевірки поліція надалі проводитиме по всіх районах. Тож кількість викрадених автівок, що завозять до Черкащини, має зменшитися. Що стосується крадіжок машин у самих черкащан, то лише з початку року в області було викрадено три дороговартісних автівки.
"Також за минулий рік на Черкащині скоєно 10 підпалів транспортних засобів. Жоден із цих випадків не було розкрито", – повідомив про недоліки роботи поліції Валерій Лютий.
Він переконаний, що злочини, скоєні на вулиці, складно розкривати без використання нових технічних засобів. Тож забезпечити безпеку на вулицях області очільник поліції збирається за допомогою камер відеоспостереження. На їх запровадження він покладає великі сподівання. А от кошти на придбання дороговартісної техніки збирається запитати у районних адміністрацій, куди наразі в поліції готують відповідні листи.
"Більше половини злочинів на території області скоєні так званими "гастролерами", що заїжджають до Черкащини. Ми можемо їх фіксувати за допомогою камер аудіо-, відео- та фотофіксації "Рубіж". Вони можуть ідентифікувати транспортний засіб та його номерний знак і навіть визначити особу. Але камери встановлені не на всіх шляхах під’їзду до області та по регіону", – зазначив начальник поліції.
Одна така камера вартує 30-50 тисяч гривень. Наразі в області встановлено більше 100 камер спостереження. Із 41-ї камери, що розміщені у Черкасах, працює тільки 19. Решту ще треба підключити до електрики. За підрахунками поліції, по області потрібно встановити від 300 до 400 спеціальних відеокамер.
Такі камери вже встановлені у Чорнобаївському районі.
"Ми там можемо у режимі онлайн з'ясувати ситуацію на дорогах, подивитися, хто і куди їде, оглянути оперативну ситуацію по району. На Чорнобаївщині нашим співробітникам виділили автомобіль. У Кам’янці також забезпечили групу швидкого реагування транспортом", – розповів Валерій Лютий.
Він підкреслив, що саме за допомогою відеокамер за декілька годин було розкрито випадок вандалізму та пошкодження фігури Ісуса 31 грудня в Умані.
"Тоді о 16-ій годині було піднято весь особовий склад. Ми знали картину злочину і категорію, до якої відносилися особи, що його скоїли. Злочин було швидко розкрито", – розповів головний поліцейський Черкащини.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині виявили автівку, яку розшукувала харківська Нацполіція.