Останнім часом у соціальних мережах набуває загрозливої популярності серед підлітків гра під назвою "Синій кит". У смертельної гри багато назв: "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20", але результат завжди однаковий – самогубство дитини, повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.
Багато українських підлітків вже постраждали від суворих умов цієї гри. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди.
Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою "Зникни на 24 години", суть якої полягає в тому, що підліток повинен піти з дому та не давати про себе знати впродовж доби, унаслідок чого в силу свого вікового розвитку можуть стати жертвами злочинів або ж бути втягнутими в злочинну діяльність, а також отримати тілесні ушкодження, несумісні з життям.
З метою недопущення суїциду серед підлітків Черкащини прокуратурою області зорієнтовано службу у справах дітей Черкаської обласної адміністрації та управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Черкаській області на проведення профілактичних бесід з батьками дітей, які навчаються в навчальних закладах області, щоб довести до їхнього відома про смертельні розваги, які набувають популярності в дитячому середовищі.
Водночас прокуратура звертається до усіх батьків та осіб, які їх замінюють, з проханням підвищити увагу до психологічного стану та адекватної поведінки підлітків, щоб не допустити їх потрапляння у небезпечні групи, а також вимагає належного виконання обов’язків виховання дітей. Просимо запобігти постійному перебуванню неповнолітніх у соціальних мережах, перевірити на тілі дитини наявність будь-яких пошкоджень, зокрема порізів та малюнків, звертати увагу на коло спілкування дитини, а також забезпечити їх змістовним дозвіллям, зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах з початку року 28 дітей знайшли
нові домівки.