Новини на ВІККАВіККА-новиниЖиттю черкасців щодня загрожують три з половиною тисячі аварійних...

Життю черкасців щодня загрожують три з половиною тисячі аварійних дерев

- Advertisment -

Підступні дерева. Будівлі та лінії зв’язку в Черкасах потерпають від старих аварійних дерев. Таких у місті екологи нараховують уже три з половиною тисячі. Зелені насадження, що перетнули максимальну вікову межу, псують асфальт, викорчовують бордюри, трощать автівки та домівки людей. Позбутися їх можна шляхом утилізації старих і висаджування нових, безпечних видів. Та в міській скарбівні на це бракує коштів.

Такого лиха наробив буревій у Черкасах. За жертву негода обрала лабораторне приміщення, яке донедавна належало міській санстанції. Стара сосна, розколовшись надвоє, розтрощила дах споруди.

Юрій Бондаренко, в. о. директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України»: «Зроблено кошторис. Це дерево приберуть. Ще потрібно зрізати сім дерев, які загрожують нашим будівлям на цій території».

Цього разу минулося без людських жертв, радіють у лабораторному центрі. Але пригода суттєво вдарила по кишені установи.

Юрій Бондаренко, в. о. директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України»: «Щоб спиляти дерево й вивезти його, потрібно більше 20 тис. грн.».

А ще, додає Юрій Бондаренко, – кілька десятків тисяч гривень на ремонт даху. Де їх брати – нині міркують у держустанові. На брак коштів нарікає і головний еколог Черкас.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «На території міста, за даними комісії, на сьогодні є 3, 5 тис. аварійних дерев. Вони потребують негайного видалення».

А видалення та утилізація дерев для міського бюджету – нині дороге задоволення, каже еколог.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Приблизна сума коштів, яка потрібна на видалення одного дерева (утилізація, видалення пенька та вивезення відходів деревини) – 500-600 гривень. Усе залежить від віку дерева, його висоти та товщини стовбура».

У місті вже два роки в рамках спеціальної програми зрізують аварійні дерева. Тополі викорчовують. А на їхнє місці висаджують акації. Потреба в щорічному фінансуванні – більше 4 мільйонів гривень. Тим часом у міському бюджеті щороку закладають лише по 600 тисяч. Якщо фінансувати програму і такому темпі, підрахував Володимир Гусаченко, на заміну аварійних дерев знадобиться, як мінімум, років вісім. Скільки людей, автівок і споруд може постраждати за цей час – питання відкрите.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах відновили роботу водопровідної мережі після нестандартного затору

На вулиці Смаглія працівники комунальної служби зіткнулися з унікальною ситуацією. Причиною затору у водопровідній мережі стало коріння старої верби,...

Уродженця Черкащини, який воював за РФ та штурмував “Азовсталь”, засудили до 15 років тюрми

За матеріалами Служби безпеки України заочно засуджено 35-річного уродженця Черкаської області, який воював на боці РФ. Суд призначив йому...

Цікаве:

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас