У соціальних мережах черкащани заходилися жалітися на лікарів. У період грипової атаки містяни незадоволені бюрократією і зволіканнями медиків. Не може порозумітись з людьми у білих халатах і герой нашого наступного сюжету. Чоловік скаржиться на те, як лікують його вагітну дружину. Медики ж своєї провини не вбачають. Ірина Куйбіда продовжить.
23-річна Ліна до інфекційного відділення втрапила через грип. Дівчина вагітна, а тому боїться, щоб хвороба не вплинула на майбутню дитину. Стверджує: лікарі не приділили їй належної уваги.
Ліна Молозовенко, пацієнтка: "До вечора до мене ніхто не підходив. Ні, медсестра підходила, питала про температуру. Лікар до мене не підходив. На прийомі він мене послухав. Але з температурою 39 (я вагітна), до мене повинен був підійти лікар до вечора"
Невдоволена пацієнта і тим, що її спочатку поклали в одну палату із хворою на свинячий грип. Хоча медики запевняють: жінка на той час вже не була небезпечною для інших. А розміщувати кожного пацієнта окремо не мають змоги. У відділенні зараз 80 пацієнтів. Ліжка ставлять навіть у душовій.
Ніна Романенко, завідувач інфекційного відділення: "Хвора була госпіталізована в палату до тієї хворої, яка вже пів курсу лікування пройшла. Я мала повне право її госпіталізувати. На вчорашній день її перевели в іншу палату"
Захищати невдоволену лікуванням дружину заходився чоловік. Ігор розповідає: мав з лікарями ще одне непорозуміння. Йому запропонували купити для Ліни певні ліки, але рецепт не виписали. Потрібні медикаменти хлопець насилу придбав. Та тепер, каже, проблеми виникли у фармацевта, що продала йому препарат. Мовляв, дівчину через це оштрафували.
Ігор Кононець, чоловік пацієнтки: "Я приїхав туди – вже було зачинено. Аптеку відчинили. Я з менеджерами зв’язався. Менеджери дали добро, щоб мені ці ліки продали. Дівчина продала. І ситуація вийшла така, що дівчина ця зранку телефонує мені і каже, що з них зняли зарплату за те, що вони продали ліки без рецепта. "З цією дівчиною з аптеки я зустрінусь і буду вирішувати цю проблему. Я розумію, що людині потрібно ще місяць жити на щось"
Цю історію чоловік емоційно переповідає і лікарям.
"- З цим препаратом, що ви мені вчора виписали, ви знали, що він з рецептом продається?
– Ні.
– Як це ви не знали?
– Не знала"
Ніна Романенко, завідувач інфекційного відділення:
"У нас є інформація, що препарату у вільному продажу немає. Але ми його призначаємо і рекомендуємо, тому що це специфічний противірусний препарат і він потрібен при цьому діагнозі. І люди його десь знаходять"
Обуреного чоловіка такі пояснення лікарів не заспокоюють. Каже: збирається скаржитись на них, де тільки зможе. Медики ж, у свою чергу, просять пацієнтів і їхніх родичів ставитись до їхньої роботи і умов праці з розумінням.