НовиниНа Черкащині не можуть викоренити комуністичну символіку

На Черкащині не можуть викоренити комуністичну символіку

-

- Advertisment -

На Черкащині досі триває процес прощання з символами комуністичної епохи. Незважаючи на вимоги Закону України "Про декомунізацію", згідно з якими до 21 лютого місцеві ради мали ліквідувати топонімічні ознаки того періоду, декомунізація в області у повній мірі не відбулася. Багаторічні пам’ятники виявилися міцнішими за бажання сучасників з ними попрощатися. При цьому Черкаський та Монастирищенський райони залишились найбільш недекомунізованими в Черкаській області. Про це сайту vikka.ua повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Пасічник.

Він поінформував, що в Черкаському та Монастирищенському районі Черкаської області залишилось по чотири не демонтованих пам’ятника, які є комуністичними символами.

З 42-х пам’ятників, що залишилися на Черкащині у спадок після радянських часів, демонтували вже 15. Ще 2 пам’ятники в області демонтували частково. "У Канівському районі демонтували пам’ятний знак активним борцям – організаторам радянської влади. В районі стелу залишили і перейменували її в пам’ять Жертв голодомору, запланували реконструкцію", –  зазначив він.

А в селі Мельники Канівського району вирішили не демонтувати пам’ятник. "Це пам’ятник Семену Федоренку, який помер у 1921-му році. У сільській раді стверджують, що він не був причетним до Голодомору і політичних репресій, не займав посаду", – повідомив Сергій Пасічник.

За його словами, витрати на демонтаж пам’ятників покладено на місцеві ради. Черкаська обласна державна адміністрація у цій ситуації лише контролює виконання цих робіт.

В той же час, на початку втілення програми декомунізації в області налічувалося 428 населених пунктів, де є об'єкти, що потрапляють під перейменування. Скільки з них вже отримали нові назви, в обласній адміністрації відповісти поки що не змогли.

Що стосується Черкас, то тут залишилось два не демонтованих пам’ятника: пам’ятний знак в парку Соборному та пам’ятний знак на честь Ватутіна.

Тим часом у столиці Черкащині продовжується процес перейменування вулиць. Черкаський міський голова днями підписав розпорядження про перейменування 62-х вулиць і провулків міста, а згодом до списку перейменованих додалась і вулиця Конєва.

Як повідомляв сайт vikka.ua, понад півсотні назв вулиць пройшли випробування черкаською громадою.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x