Місцеві бюджети Черкащини неефективно використовують кошти на природоохоронні заходи. Про це 21 березня під час координаційної наради повідомила начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева.
"За результатами аналізу інформації, що надійшла від райдержадміністрацій та міських рад щодо стану фінансування природоохоронних заходів, встановлено, що більше 90 відсотків коштів на заходи з охорони навколишнього середовища було використано в Корсунь-Шевченківському, Монастирищенському, Чигиринському, Шполянському районах, у містах Золотоноша та Канів. Тоді як менше 50 відсотків було використано в Уманському (14%), Маньківському (29,5%), Черкаському (38%) та Звенигородському (47%) районах", – зазначає Олена Звягінцева.
До формування природоохоронного фонду місцеві органи самоврядування ставляться неналежним чином. До прикладу, у Лисянському районі із 28 сільських та селищних рад кошти на природоохоронні заходи запланували тільки дві сільські ради. В Уманському районі із 50 місцевих рад кошти запланували лише 14. Аналогічна ситуація спостерігається в Городищенському, Драбівському, Жашківському та Канівському районах.
"Результати аналізу свідчать про неефективне використання коштів, спрямованих на виконання природоохоронних заходів, незважаючи на те, що в кожному місті та районі існують проблеми із забрудненням водних об’єктів та недостатнім очищенням стічних вод унаслідок діяльності комунальних підприємств. Існує також проблема поводження з твердими побутовими відходами. Є проблема з полігонами у місті Умань, Сміла. Органи місцевого самоврядування не приділяють належної уваги роздільному збору відходів. Воно запроваджене тільки в Умані, Черкасах, Золотоноші, Смілі та у двох районах нашої області (Канівський і Звенигородський)", – зауважує начальник управління екології та природних ресурсів ОДА.
Як повідомляв сайт vikka.ua, неочищені стічні води з Черкас забруднюють Дніпро.