Черкаські екологи і рибалки взялись рятувати фауну Дніпра від задухи. Через товстий шар льоду, застій води і безперервне гниття водоростей рибі немає чим дихати. Через це вона спочатку стає малорухливою, а потім помирає. Екологічно свідомі громадяни вийшли на кригу і показали: як дідівськими методами не дати річковій живності загинути. Про це інформує ОДТРК "Рось".
Робота кипить на території Кременчуцького водосховища, а саме Леськівської канави. Великий шар льоду і непроточність води спричиняють кисневе голодування риби. Щоб її врятувати, у лунки вставляють очерет.
Протяжність Леськівської канави 4 кілометри. Щоб збагатити воду повітрям треба робити такі лунки через кожні 10-15 метрів.
Ця територія вважається природним місцем нересту риби. Промисловий вилов – заборонений. Допускають лише любительський, "на вудочку", як кажуть рибалки.
Зробивши з півсотні лунок, фахівці заміряють кисень.
Екологи пригадують: 2 роки тому узимку "пропустили" період задухи риби. Зараз же працюють на випередження. Півроку тому тут сталась чергова екологічна катастрофа. Аномальна спека, цвітіння води і відсутність течії спричинило задуху. Тоді річкова живність гинула масово. У день – сотні кілограмів.
Відчайдухи сподіваються: їхня праця недаремна і цю зиму водна живність переживе.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські рятувальники провели рейд на кризі.