НовиниСпробуй не здати! Як у школах Черкас освоюють батькiвськi...

Спробуй не здати! Як у школах Черкас освоюють батькiвськi внески

-

- Advertisment -

Батьки черкаських школярів здають на ремонтні роботи та поточні закупівлі шкіл раз на рік від 150 до 300 гривень. В той же час внутрішній ремонт та оздоблення класів обходиться родинам залежно від фантазії батьків та можливості сімейних бюджетів.

Так, середній апгрейд класу вартує від 400 гривень, а капітальний сягає до 1 тисячі гривень. В деяких школах окремо здають на охорону школи, а десь ця сума включена в шкільний благодійний внесок. В більшості шкіл батьки учнів оплачують додаткові заняття. Їх вартість – до 100 гривень на місяць.

Серед перевірених кореспондентом vikka.ua черкаських шкіл найдорожча для батьківських гаманців школа №17. Цьогоріч батьки учня початкової школи віднесуть туди загалом 1560 гривень. Але це ще нічого у порівнянні з тим, що тільки ремонт класу для першокласника їм обійшовся в 1 тисячу гривень.  За словами батьків, суми внесків визначає батьківський комітет і здебільшого – з подачі класного керівника.

У Черкаській загальноосвітній школі №11 на ремонт школи з батьків зібрали по 250 гривень. Про це повідомила мати учня третього класу Олена. "Також ми здали по 120 гривень на господарські потреби, 72 гривні – на охорону. По 25 гривень в нас зібрали на якусь підписку. Це все сплатили раз на рік", – зазначила жінка. Вона також повідомила, що раз на місяць вона сплачує по 30 гривень на ремонт класу. "Зараз повстало питання купівлі принтера. Можливо прийдеться здавати ще по 200 гривень", – розказує жінка.

Комфорт першокласника у Черкаській спеціалізованій школі №33 обійшовся батькам у 800 гривень. "Коли йшли в перший клас за столи та парти заплатили 600 гривень, плюс 200 гривень – річний внесок на потреби школи", – зазначила мати третьокласника. Крім того, в 94 гривні на місяць учням обходяться додаткові заняття, охорона та інші поточні витрати.

У школі № 17 благодійний внесок батьки сплачують офіційно через банк і він складає 300 гривень. "Крім того, коли діти йшли в перший клас, ми зробили капремонт класу, котрий обійшовся кожному в 1 тис. гривень. В класний фонд сплачуємо 40 гривень на місяць. Вони йдуть на воду, стаканчики і поточні витрати. Також десь по 100 гривень на місяць віддаємо за додаткові заняття англійською", – зазначила мати третьокласника.

"Коли йшли в перший клас, то складалися з батьками на ноутбук, принтер та стіл. У другому класі здавали кошти на лінолеум. Крім того сплачуємо щомісяця по 30 гривень на клас та по 30 гривень на школу", – зазначає мати третьокласниці, що навчається у школі-інтернаті №14.

Батьки учня другого класу школи №22 заплатили за півріччя на потреби навчального закладу 130 гривень та 60 гривень у фонд класу. Також цього року з сімейних бюджетів прийшлося віддати по 400 гривень на ремонт класу. У школі передбачений догляд за дитиною після занять. Так, якщо учень залишається в школі до 15:00, то батьки платять 10 гривень за обід та 8 гривень вчителю.

У школі №9 щорічно сплачують благодійний внесок – 300 гривень (150 на школу, та 150 на ремонт та утримання класу). "Ще ми платимо по 340 гривень на місяць за додаткові заняття, воду, охорону, прибирання. Коли йшли в перший клас, оплачували заміну парт", – повідомив батько учня школи.

Керівництву Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради фінансові вклади батьків на утримання шкіл, ремонти класів та додаткові уроки не тільки відомі, а й негласно підтримуються чиновниками. Освітяни скаржаться, що з 195 млн. гривень, виділених черкаським школам, на поточне утримання шкільних закладів передбачено лише 0,78% цієї суми.

"Школа без допомоги батьків не виживе. Але при цьому всіма законодавчими документами і наказами педагогу заборонено збирати ці гроші", – повідомила кореспонденту vikka.ua  директор Департаменту Марина Бакланова.

"Якщо є інформація, що вчитель бере кошти в руки, то одразу отримує догану", – доповнює колегу заступник директора департаменту – начальник управління освіти Євген Степко. Чиновник пригадує нещодавній випадок, коли вчителька однієї з черкаських шкіл була покарана за порушення педагогічної етики. Освітянці влетіло за те, що не зняла оголошення батьківського комітету з переліком прізвищ батьків, котрі не сплатили шкільні внески.

Щоб такі благодійні збори не кидали тінь на керівництво школи та класних керівників, роль шкільних фінансистів прийшлося взяли на себе батьківським комітетам та шкільним радам. "Я не можу сказати, що наш класний керівник маніпулює комітетом, але майже всі ініціативи з ремонтів та закупівель робляться з її подачі", – коментує ситуацію мати третьокласника.

За словами чиновників, дирекція шкіл не повинна звітувати перед батьками про те, куди саме витрачені їх кошти. Достатньо того, що вони відчитуються перед радою школи.

Єдиний спосіб отримати шкільний фінансовий звіт – звернутися до шкільної ради чи самих освітян. При цьому підкреслюється, що внески батьків є добровільними та сплачуються на спеціальний рахунок школи. У Департаменті освіти батькам радять частіше заходити на сайт школи, моніторити витрати та частіше вимагати від шкільної ради фінансових звітів. До того ж нагадують, що батьки завжди можуть відмовитися від внесків. Чиновники обіцяють, що за це до дітей з боку вчителів не буде упередженого ставлення.

Галина Кобзар

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x