НовиниЛегка нажива: на Черкащині масово крадуть велосипеди

Легка нажива: на Черкащині масово крадуть велосипеди

- Advertisment -

На вулиці, біля магазинів та кафе, і навіть з території домоволодінь – так у черкащан цуплять ровери. Жертвами крадіжок стають як діти, так і дорослі. Як у Черкасах викрадають велосипеди, які шанси повернути двоколісного та що робити, аби такого не сталося – дізнавався сайт vikka.ua.

Велосипед на замку, в під'їзді, який до того ж був на домофоні. Навіть ці заходи безпеки не врятували черкащанку Галину від прикрого випадку. Як згодом з’ясували правоохоронці, крадіжка була запланована: камеру, що була при вході до під’їзду, зловмисники завбачливо закрили.

"Свій велосипед я ставила зазвичай у спеціальній секції для дитячих візочків, а того разу просто залишила у під’їзді, прикріпивши до труби. Не виявивши його наступного ранку, викликала правоохоронців. Вони оглянули місце події, склали протокол і відкрили кримінальне провадження, однак повернути двоколісний так і не вдалося, як і знайти винуватців", – розповідає вона.

Такі випадки, коли ровери викрадають із території домоволодінь (з квартир, під’їздів, подвір’їв будинків, жилих та підсобних приміщень) далеко непоодинокі. Як повідомив vikka.ua заступник начальника ГУ Нацполіції області – начальник слідчого управління Валентин Кожухівський, 14% злочинів відбувається саме за таким сценарієм. 17% злочинів вчиняють біля розважальних закладів (кафе, бари), 18% – біля місць торгівлі, 23% злочинів вчиняють біля громадських закладів та місць роботи потерпілих. Найбільше ж крадіжок – 28% – стається просто на вулиці. До речі, правоохоронці обрахували середню вартість викрадених велосипедів – 950 гривень.

Красномовною є і статистика: в області лише трохи більше 11 відсотків відкритих проваджень за фактом крадіжки велосипедів дійшли до суду. Так, з початку року на Черкащині було зареєстровано 206 кримінальних проваджень. Це на 38 випадків (22,6%) більше, ніж за аналогічний період минулого року. З числа зареєстрованих завершено розслідування 94-х кримінальних провадження. Із них до суду направлено 24 кримінальні провадження, що на 23 (49%) менше, ніж торік.

Для тих, хто хоче вберегти свій двоколісний, правоохоронці радять здійснювати поїздки разом зі знайомими і по можливості не залишати велосипеди без нагляду. Якщо вже залишаєте ровер без нагляду, то використовуйте засоби проти їхнього викрадення (більше-менш надійні велозамки, ланцюжки). При цьому бажано залишати їх поближче до входу у приміщення або в охоронців.

У поліції застерігають, що не варто залишати велосипеди на території домоволодінь, у підсобних приміщеннях на термін, за який зловмисники можуть проникнути туди у період відсутності власників. Цей урок засвоїла і героїня публікації. Каже: зараз вже серйозніше поставилася б до зберігання двоколісного.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах постраждав пункт велопрокату: викрадено близько 20 двоколісних.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах попрощалися із загиблим на Донеччині кулеметником

У Черкасах відбулося прощання з  військовослужбовцем Сергієм Гибалом, який загинув під час бойового завдання поблизу Донецької області. Про це...

Сміла прощатиметься із загиблим Героєм

Сміла прощатиметься із загиблим героєм Михайлом Іванієм. Траурна церемонія прощання відбудеться 26 квітня об 11:00 у Покровській церкві. Про...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас