Черкасцям пропонують викидати хвойні дерева не на смітник, а віддавати на потреби зоопарку. Бо на хвойні деревця, говорять зоологи, уже давно зачекалися тварини. Ірина Головка продовжить.
Черкащанка Марина своє новорічне дерево на смітник не викидала. Бо цьогоріч їхню оселю прикрашає штучна ялинка. Свій вибір неживого дерева жінка пояснює просто: не хоче, аби її зелена красуня опинилася серед цих післясвяткових кучугур.
Марина Тєлєгіна, жителька м. Черкаси: "Прикро, що з ними робиться потім. Кажуть, що потрібно тваринам. Нехай вони їдять. Це ж краще, ніж просто викинуть".
Розгрібають цю післясвяткову кучу ялинок у середмісті не комунальники, а працівники зоопарку. Вантажать у машину майбутні смаколики для своїх вихованців. Забрати хвою їх попросили мешканці ближніх будинків. Таких прохань, говорять, отримують сотнями. Ялинковому надбанню раді та забрати усе, кажуть у зоопарку, своєю єдиною вантажівкою не в силі.
Віктор Білан, завгосп Черкаського зоопарку: "Телефонують. Самі привозять люди. Говорять, що жаль викидати, тому привозять нам на територію самі".
Директор черкаського звіринцю показує новорічне деревце, яким уже поласували олені. Інших мешканців також балують такими подарунками. Ялинки, говорить Євген Ван, у них багатофункціональні. Це і "лапники" для птахів, які захищають їх від морозу після купань, і вітамінні додатки у раціоні. А ще – декорації у побуті мешканців.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: "Если у нас накопится достаточное количество елок и сосен. Мы договоримся по поводу щиподробильной машины. Перебьем в щепу. Хвойная щепа очень хорошая. Она имеет сильный и характерный запах. Она перебивает запахи животных. И она имеет достаточно хорошое бактироцидное средство".
У зоопарку кажуть: могли б прийняти новорічні дерева усіх черкаських родин. Та збирати самотужки по місту їх не можуть. Тому у звіринці просять небайдужих містян та комунальників долучитися до цієї справи.