Два дні їздила вся Україна та навіть гості з Росії дорогами Черкащини. Вперше у місті відбувся перший етап Кубку України з авторалі – «Ралі Славутич». Востаннє змагання такого рівня відбувалися у місті ще 20 років тому. Хоча у радянські часи Черкаси були центром проведення навіть Чемпіонату СРСР. На відроджені та оновлені шалені перегони-2010 зібралися 40 екіпажів професійних «шумахерів». Сюрпризом для глядачів стала ділянка змагань, яка проходила прямісінько вулицями міста.
Олександр в автоспорті 5 років. Це для нього перше серйозне змагання. І хоча чоловік і хвилюється, утім виду не подає. Талісманами на удачу, сміється він, теж не запасався.
Олександр Лисаченко, учасник авторалі (Черкаси): «Я вже дорослий, щоб в прикмети вірити, просто треба спокійний настрій. Це такий собі екзамен, треба прийти впевненим у собі, посісти своє місце у турнірній таблиці».
Натомість про власну безпеку Сашко подбав заздалегідь.
А от тюнінгом своєї автівки Олександр здебільшого займався сам.
Утім, для перемоги важливі не лише дорогі тюнінговані автівки, а й настрій, запевняють пілоти.
Павло Малов, учасник авторалі (Черкаси): «Настрій – найкращий, хочеться показати себе якнайкраще у своєму місті».
І черкащанам це майже вдалося, хоча і не без перешкод та труднощів, зізнаються організатори.
Андрій Яроменко, організатор авторалі у Черкасах: «Ми вперше це організовуємо, багато не враховано. Бачите, тут багато людей, хвилюємося за безпеку, дай Бог це все добре закінчити і зробити змагання більш регулярними».
Михайло Лоєнко, спортивний комісар змагань: «На жаль, 99% доріг Черкаської області – прямі і дозволяють розвивати аж занадто високу швидкість, це не дозволено з точки зору безпеки».
А от ветерани з авторалі на Черкащині не вперше. Вони із ностальгією згадують шалене минуле і хвалять організаторів цьогорічного заходу.
Олександр Салюк, голова ралійного комітету, заслужений майстер спорту України: «Я в автомобільному спорті 33 роки, і вся справа в тому, що моя ралі-кар’єра починалася з вашого міста – це було у 1986 році».
Михайло Лоєнко, спортивний комісар змагань: «Перше, що впало в око – це колектив ентузіастів, які сприйняли ідею на «ура». Закричали: «Ми зробимо усе можливе, щоб у нас були такі змагання».
За підсумками двох днів високий професіоналізм та «шумахерські здібності» показали Олександр Фельдман та Олександр Горбік з м. Дніпропетровськ, Ігор Чаповський та Андрій Ніколаєв з м. Одеса, Тарас Кравченко та Юрій Кузьмінов зі столиці. Саме ці пілоти здобули золото, срібло та бронзу відповідно. У черкащан Павла Малова та Артема Хорольського – почесне 13-те місце в абсолютному заліку.