За радянських часів багато спортивних гуртків було облаштовано у підвальних приміщеннях. Союз розвалився понад 20 років тому, а діти продовжують займатись спортом у вогких та непровітрюваних підземеллях. Тренери і батьки атлетів докладають чимало зусиль, аби технічні приміщення пристосувати для занять. Лише у Черкасах знайдеться десяток подібних прикладів. Альтернатива підвалам – є, велике приміщення у центрі міста. Але чи дістанеться воно саме спортсменам, – невідомо, інформує ЧСН.
Пані Лариса показує, як рятують спортивну базу від поривів каналізації. Секція з триатлону знаходиться у підвалі ось вже 33 роки.
На спортбазі регулярно вода тече і по стінах. Але питання навіть не у зношених каналізаційних трубах, а у приміщенні, де ростуть майбутні олімпійці – це підвал "хрущiвки".
Ця база триатлону – лише один із прикладів. У Черкасах спортивні гуртки "сидять під землею" десятками років. Кілька років тому з’явилась альтернатива – велике приміщення тютюнової фабрики, яке іноземні власники передали місту за умови: тут працюватимуть неприбуткові організації.
Олександр Гаврилов – начальник міського профільного відділу проводить екскурсію майбутнім спорткомплексом. Посадовець сподівається, що перший поверх колишньої фабрики офіційно віддадуть атлетам.
Щоб сюди переїхали спортивні гуртки, потрібний не один мільйон гривень на ремонт. Атлети мріють, а чиновники – розпоряджаються. Спортивна спільнота внесла проект реконструкції до програми соціально-економічного розвитку Черкас на 2016 рік. Але чи підтримають його депутати?
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині понад 11 тисяч дітей займаються олімпійськими видами спорту.