Через дефіцит тканини черкаські "павучки" – на межі. Волонтерам вкрай бракує матеріалів для виготовлення маскувальних сіток. Щодня активісти отримують десятки замовлень з передової. Утім, виконати їх стає все складніше. Власні запаси волонтерів закінчилися, а нові – поповнити ні з чого. Спілкувалася з "павучками" Вікторія Хамаза.
Три метри під землею. Свою чергову майстерню черкаські павучки облаштували просто у підвальному приміщенні. Робота тут кипить практично цілодобово.
68-річна Людмила Іванівна показує рештки матеріалів. Пенсіонерка щодня на волонтерській передовій. Тут, каже, не гребують навіть сантиметром тканини. Сорочки, штани та навіть білизна – за півтора роки роботи жінка навчилася давати ради усьому.
Людмила Падалко, волонтер: "Ми з будь-якого наріжемо і зв’яжемо. Але краще, коли ось така тканина. З неї можна зробити довгу смужку".
Із початку року майстрині відправили на передову вже близько сотні сіток. На виготовлення однієї такої йде не менше двох днів, кажуть волонтери.
51-річна Тетяна перекваліфікувалася з медика у професійного "павучка". І це всього за півтора роки. Сюди її привело бажання допомогти. Відтоді жінка кожну вільну хвилину присвячує волонтерству.
Тетяна Дьоміна, волонтер: "Працюємо в основному першу половину дня, у другу – приходять ті, хто працюють ввечері. Якщо було б більше людей та матеріалу, то ця справа швидше йшла б".
Та баритися з виготовленням сіток майстрині не можуть. Бо мають сотні замовлень від бійців у гарячих точках. Таке накриття, кажуть вони, рятує під час розвідок та незамінне у засідках.
В’ячеслав Скічко, голова ГО "Наш батальйон": "Окрім оптики, якихось спеціальних приладів, маскувальні сітки є на другому місці зараз. Тому що це є життя хлопців. Замовлення на сітки дуже багато. У нас щомісячно дівчата роблять від 50-ти до 100-та сіток".
Зі зміною пори року змінилися й вимоги до виготовлення спеціального накриття. Тепер воно має бути природного зеленого кольору, кажуть волонтери.
Пані Вікторія перераховує всю необхідну палітру. Саме ці кольори нині найбільш затребувані на передовій, каже жінка. Сітки такого забарвлення необхідні військовим для облаштування позицій. Утім, вже за тиждень волонтерам ні з чого буде їх виготовляти.
Вікторія Власова, волонтер: "Нам не вистачає матеріалу. Якщо основу закупаємо централізовано, то оці матеріали, які є основою для заплітання сіток, ми його ніде не можемо придбати".
Аби волонтерський промисел не зупинився остаточно, черкаські "павучки" просять містян підсобити тканиною. Їх осередки знаходяться майже у кожному районі міста.
Контактний номер: 063923 67 63