Нині на водоймах Черкащини спостерігається активне цвітіння синьо-зелених водоростей. Цього року вода почала "цвісти" ще з кінця червня, повідомляє УНН-Центр
Проте, сьогодні вже вкрилася зеленою плівкою дрібних водоростей й набула неприємного запаху. Окрім того, сьогодні Черкаський обласний гідромецентр повідомив, що через цвітіння води у Дніпрі, можлива масова загибель риби від нестачі кисню.
За словами заступника начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислава Бондаренка, востаннє аналіз води проводили 20 липня у створі водозаборів с. Сокирне, Світловодськ, Канів та Корсунь-Шевченківський. Результати аналізу показали, що гідрохімічний режим води р. Дніпро відповідає нормам СанПіН № 4630-87. Виняток становить показник хімічного споживання кисню, який перевищений. Всі інші показники (приміром вміст біогенних речовин — калію, фосфату) — у межах норми.
"Так, знову настала спека, яка сприяє розмноженню ціанобактерій у Дніпрі. Але це не привід панікувати. Ми щоквартально проводимо аналіз води. За хімічним складом відхилень немає", — розповів В.Бондаренко.
Він додав, що до обов’язків їхнього управління належить контроль за підтопленням та затопленням об’єктів. А способів боротьби з надмірним розмноженням у воді синьозелених водоростей мають займатися інші інстанції. До того ж, Кременчуцьке водосховище є унікальним, яке призначене і для водопостачання, і для зрошення, і для рибальства тощо.
Нагадаємо, на початку липня у дренажному каналі насосної станції с. Єлизаветівки Черкаського району загинула риба. Причина — недостатність розчиненого кисню у воді. Забруднення по хімічним речовинам не були зафіксовані. Сьогодні ж гідромецентр знову попереджає про можливість загибелі риби через "цвітіння" Дніпра.
Як повідомляв сайт vikka.ua, цьогоріч на Черкащині вода забрала утричі більше життів.